Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden müslüman olmalıyım?
Konu başlığında bir sitede böyle bir konu gördüm. Ve atılan 2 yorum gerçekten hem üzücü,hem sinir bozucu ''MÜSLÜMAN'' kardeşlerim için. Ateistler böyle düşünüyor olabilir ancak gerçekten sinir bozucu birşey.

lW1MDp.png
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kuranı mealleriyle birkaç kez okursanız üstteki kullanıcıların haklı olduğunuzu görebilirsiniz hocam :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 16:56)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kuranı mealleriyle birkaç kez okursanız üstteki kullanıcıların haklı olduğunuzu görebilirsiniz hocam :)

Kullanıcıların haklı olduğunumu? Neyin haklısı herkesin düşünce sistemi farklıdır. Öyle birşey olabilir mi? Siz sizi yaratan ''ALLAH'' ı nasıl bir adam olarak nitelendirebiliyorsunuz?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 16:58)RebelBoss Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2017 Saat: 16:56)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kuranı mealleriyle birkaç kez okursanız üstteki kullanıcıların haklı olduğunuzu görebilirsiniz hocam :)

Kullanıcıların haklı olduğunumu? Neyin haklısı herkesin düşünce sistemi farklıdır. Öyle birşey olabilir mi? Siz sizi yaratan ''ALLAH'' ı nasıl bir adam olarak nitelendirebiliyorsunuz?

Madem o kadar kutsal bir varlıktan bahsediyoruz nasıl kuranda insani duygularla anlatılıyor? Affetme,sevme falan filan bu çok uzatılabilir. Tek yönlü bakıyorsunuz hocam ben çoğu kutsal kitabı okudum mesela. Kuran,İncil,Tevrat(Tamamını değil) şu anda Satanic Bible'yi okuyorum. Mantığı tek kitaba bakarak bulamazsınız. Kuranı müslüman olarak,İncili hristiyan olarak,Tevratı yahudi olarak okursanız asıl mantığı kavrarsınız. Ama siz yok ya öyle şeymi olur sen beni dindenmi çıkaracaksın vs derseniz size kolay gelsin :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kuran'ı sadece ilahi yönden sorgulamayı bırakırsanız daha iyi sonuç alacaksınız.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 17:01)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Madem o kadar kutsal bir varlıktan bahsediyoruz nasıl kuranda insani duygularla anlatılıyor? Affetme,sevme falan filan bu çok uzatılabilir. Tek yönlü bakıyorsunuz hocam ben çoğu kutsal kitabı okudum mesela. Kuran,İncil,Tevrat(Tamamını değil) şu anda Satanic Bible'yi okuyorum. Mantığı tek kitaba bakarak bulamazsınız. Kuranı müslüman olarak,İncili hristiyan olarak,Tevratı yahudi olarak okursanız asıl mantığı kavrarsınız. Ama siz yok ya öyle şeymi olur sen beni dindenmi çıkaracaksın vs derseniz size kolay gelsin :)

Saydığın kitapları okumak suç değil hiç bir müslüman açısından. Elbette okuyan okur okumayan okumaz. Belkide şuan en dindar birisi bile ne Kuran-ı Kerim ne incil ne tevrat vs. vs. okumuştur. Zaten şöyle bir ayet var bilmezsin ama sayemde öğrenmiş olursun ; 

“ Yaratan Rabbinin adıyla oku. Okusmiliv.gif Rabbin en büyük kerem sahibidir. O ki kalemle (yazmayı) öğretti. İnsana bilmediğini öğretti.”
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Farklı düşüncelere sahip olan insanları eleştirebilirsiniz ama yargılayamazsınız @RebelBoss
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 17:05)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Farklı düşüncelere sahip olan insanları eleştirebilirsiniz ama yargılayamazsınız @RebelBoss

Yargıladığımı düşünmüyorum? @Ainsworth
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 17:06)RebelBoss Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2017 Saat: 17:05)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Farklı düşüncelere sahip olan insanları eleştirebilirsiniz ama yargılayamazsınız @RebelBoss

atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 17:07)Ainsworth Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2017 Saat: 17:06)RebelBoss Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Bir soru yöneltmişim? nasıl bir adam olarak ''nitelendirebiliyorsunuz?''. Lütfen yorumları görmek istediğiniz gibi görmeyin.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arkadaşlar bu konu fazla uzayacak, ve konuyu kapatmak istemiyorum. Lütfen sakin olalım.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İşiniz gücünüz yok mu sizin ya
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(30-06-2017 Saat: 17:04)RebelBoss Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-06-2017 Saat: 17:01)Tardis Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Saydığın kitapları okumak suç değil hiç bir müslüman açısından. Elbette okuyan okur okumayan okumaz. Belkide şuan en dindar birisi bile ne Kuran-ı Kerim ne incil ne tevrat vs. vs. okumuştur. Zaten şöyle bir ayet var bilmezsin ama sayemde öğrenmiş olursun ; 

“ Yaratan Rabbinin adıyla oku. Okusmiliv.gif Rabbin en büyük kerem sahibidir. O ki kalemle (yazmayı) öğretti. İnsana bilmediğini öğretti.”

İslam hakkında sizden kat kat daha bilgili olduğumu söyleyebilirim :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Arkadaşlar boş mesajları özelden konuşun lutfen.

(30-06-2017 Saat: 22:28)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İşiniz gücünüz yok mu sizin ya
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping