Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Webmasterlerin Bilgisayarında Bulunması Gereken Programlar
Webmasterlerin sıkça ihtiyaç duyduğu programları listeledim.
Bunları bilgisayarınızda bulundurmanızda fayda var.

- Adobe Photoshop (Grafik Tasarımları için)
- Adobe Dreamweaver (Kodlama Çalışmaları için)
- Microsoft Office Word (Yazı Saklamanız için)
- FileZilla (FTP Erişiminiz için)
- Putty (Sunucu Bağlantıları için)
- Internet Download Manager (Daha hızlı indirme için)
- Microsoft Office Outlook (Site E-Postası için)
- Sublime Text 3 (Gelişmiş Kod Editörü)
- Adobe Flash Player (Gerekli Bir Eklenti)
...

Tabi ki daha fazlası olabilir ama bunlar bir webmaster için olmazsa olmazlardan. Bende hepsi yok (bazıları ile alakam olmadığından) ama mutlaka en az 1 tanesi lazım olacaktır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
dreamweaver ve notepad yerine sublime text denen programvar o daha iyi ve daha çabuk açılıyor pluttye gerek yok idm sürekli güncellenmeli tek ofis ve photoshop işime yarar filezilla gibi ftp programlara ihtiyaçları var diye biliyom ben
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(26-06-2017 Saat: 16:37)proallturkey Nickli Kullanıcıdan Alıntı: dreamweaver ve notepad yerine sublime text denen programvar o daha iyi ve daha çabuk açılıyor pluttye gerek yok idm sürekli güncellenmeli tek ofis ve photoshop işime yarar filezilla gibi ftp programlara ihtiyaçları var diye biliyom ben

Tmaam notepad++ sı Sublime text ile değiştirdim. Fakat Dreamweaver ile Sublimetext aynı değiller. Çünkü Dreamweaver da canlı önizleme özelliği var. Sublimetext ise düzenleme editörü. EMMET Özelliği DW'de de var hem.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
dreamweawer çok kastırıyor pcyi yani yeni nesil onu kallnıyor bende 2 sibirden var
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
-Android Studio
- Unity 3D

Bu iki program kendini aşmak isteyenler için olmazsa OLMAZ.

Hayatta üç şey insanın özüne zarar verir; öfke,açgözlülük, kibir..  Hz.Muhammed (s.a.v)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(26-06-2017 Saat: 16:41)OnLiNe Nickli Kullanıcıdan Alıntı: -Android Studio
- Unity 3D

Bu iki program kendini aşmak isteyenler için olmazsa OLMAZ.

unity3d devri bitti bence tüm tarayıcılar artık izin vermez hale geldi bunu
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Unity ile oyun gibi şeyler yapılıyor diye biliyorum ben ama :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(26-06-2017 Saat: 16:42)Besico Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Unity ile oyun gibi şeyler yapılıyor diye biliyorum ben ama :D

Webmaster demek sadece tema kodlamak html-css kullanarak birşeyler oluşturmak demek değil. Android oyunların pek çoğu unity ile yapılıyor unityden daha iyi programlarda var tabi ancak kendi alanında kullanımı en kolay olan program unitydir. Unity dememin sebebi kendi alanında kullanımı en kolay olması.

Hayatta üç şey insanın özüne zarar verir; öfke,açgözlülük, kibir..  Hz.Muhammed (s.a.v)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(26-06-2017 Saat: 16:47)OnLiNe Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(26-06-2017 Saat: 16:42)Besico Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Unity ile oyun gibi şeyler yapılıyor diye biliyorum ben ama :D

Webmaster demek sadece tema kodlamak html-css kullanarak birşeyler oluşturmak demek değil. Android oyunların pek çoğu unity ile yapılıyor unityden daha iyi programlarda var tabi ancak kendi alanında kullanımı en kolay olan program unitydir. Unity dememin sebebi kendi alanında kullanımı en kolay olması.

anladım biliyorum çoğu oyun öyle ama tarayıcılar neden bunu kabul etmiyor anlamıyorum
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Visual Studio ?
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@RebelBoss Visual Studio programlama yazılımı web tasarım değil o yüzden eklemedim
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(26-06-2017 Saat: 16:37)proallturkey Nickli Kullanıcıdan Alıntı: dreamweaver ve notepad yerine sublime text denen programvar o daha iyi ve daha çabuk açılıyor pluttye gerek yok idm sürekli güncellenmeli tek ofis ve photoshop işime yarar filezilla gibi ftp programlara ihtiyaçları var diye biliyom ben

dreamweaver ile sublime text'i nasıl aynı kutuya koydun ?
putty olmadan projelerini/çalışmalarını denemek için sunucusunu nasıl bağlanmasını bekliyorsun ?
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sublimetext yerine Atom.io programını deniye bilirsiniz.Önizleme isterseniz kendi sitesinden önizleme pluginini kura bilirsiniz.Dreamweaver ne kadar gelişmiş olsa da biraz büyük boyutlu ve hantal program(en azından benim bilgisayarım için).Bu yüzden Atom.io`yu deniye bilirsiniz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Eline sağlık.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Dreamweaver üzerinden adam akıllı html vs. öğrenemezsin.
aç not defterini yaz
<html>
...
</html>
computer science
"la vittoria sara nostra"
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konu için teşekkürler.

(Forum yeni açıldı)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(26-06-2017 Saat: 17:33)Besico Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @RebelBoss Visual Studio programlama yazılımı web tasarım değil o yüzden eklemedim

Eğer sitenin arka kısmını sen php yerine asp.net ile yazmak istersen visual studio kullanmak daha iyi ki ayrıca visual studio'ya eklentiler kurulduğunda php, html ,css de yazabilirsin (ayrıca visual studionun web kısmı var)

Ek olarak Mac kullanıyorsanız:
Web,mobil vs. tasarımı için Sketch
Terminal olarak iTerm2
Local sunucu olarak AMPPS
Mobil inceleme veya mobil yada masaüstü uygulamalar vs. geliştirmek için XCode
Builds mobile apps or something
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:raid -