Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayarda Yazım Kuralları
Klavye başında yazı yazarken bazı kurallara dikkat etmeliyiz. Bunları uygularsanız yazınız daha okunaklı olacaktır.

1- Bütün kelimelerin baş harfleri büyük yazılmaz.
Yazılmaz abi kim çıkardı, hangi ***** kitleden çıktı bu saçma olay? Böyle yazınca havalı mı oluyor? Ben daha çok aptala benzetiyorum. Hayır böyle bir olay yok. Türkçe'de sadece cümlenin ilk kelimesinin baş harfi büyük olur ve de özel isimlerin baş harfi. Onun dışında yok bildiğiniz gibi.

2- Noktalama işaretlerinin kullanımı.
- Bir cümle yazdıktan sonra nokta koyacağımız zaman son harften sonra boşluk bırakmadan bir nokta koyup sonraki cümleye geçerken bir boşluk bırakmak. Benim burada yaptığım gibi yani anlamışsınızdır olayı. Bu olay ünlem işareti, soru işareti, virgül gibi tüm noktalama işaretlerinde geçerlidir.

Ekleme olarak de da yazımı:
Bağlaç olan de da ayrı yazılır. Her beyni olan insan bunların farklarını anlayıp de da'yı ayrı yazmaya özen gösterebilir.

Hayla değil hâlâ:
Hayla yazanlara da ayrı bir sinirim. Hep şapkalı a yaparak yazmak zorunda değilsiniz hala yazarsanız da insanlar anlar.

Benim dikkatimi çeken yanlışlar bunları üşenmeyip yazdım buyrun.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
"TşkrlEr" değil "Teşekkürler" .
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-06-2017 Saat: 17:39)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: "TşkrlEr" değil "Teşekkürler" .

Onu da Türkçe öğretmeni anlatsın.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-06-2017 Saat: 17:43)Orion Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(22-06-2017 Saat: 17:39)beratdemir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: "TşkrlEr" değil "Teşekkürler" .

Sıkıntı yaşanan durumlardan bu. :)
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler, gerekli bir konuydu. Bütün kelimelerin baş harfleri büyük olunca ayar oluyorum :)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler. Bazıları klavyeye oturuyor sanki yazarken gıcık oluyorum.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Dabulu tuşu bozuk ..
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-06-2017 Saat: 17:43)Orion Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Bu baya iyiydi :)

- Konu için teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform