Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kendi sanal işletim sistemimi yazdım , Magic Wave
Kendimi geliştirmek ve yeteneğimi test etmek amacıyla sanal bir işletim sistemi yazdım. Hiç kolay olmadı doğal olarak, ama şimdilik ekrana bir kaç metin yazdırabiliyorum.

Q7Wldk.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ekrana birkaç yazı yazdırmak işletim sistemi olarak sayılmıyor, işletim sistemi dediğin üzerinde kullanıcının kendi isteği doğrultusunda işlemler ve düzenlemeler yapabildiği bir yandan kolaylık sağlayan bir şeydir.

Daha yolun başındayken bunu buraya atman olmamış sanki...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-06-2017 Saat: 07:18)#Dizz Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ekrana birkaç yazı yazdırmak işletim sistemi olarak sayılmıyor, işletim sistemi dediğin üzerinde kullanıcının kendi isteği doğrultusunda işlemler ve düzenlemeler yapabildiği bir yandan kolaylık sağlayan bir şeydir.

Görüşüne saygı duyuyorum fakat bu DOS işletim sistemi Grafik Tabanlı değil. DOS işletim sistemlerini biliyorsunuzdur sanırım. (yanlış anlamayın kibarca soruyorum).
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-06-2017 Saat: 07:20)Besico Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-06-2017 Saat: 07:18)#Dizz Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ekrana birkaç yazı yazdırmak işletim sistemi olarak sayılmıyor, işletim sistemi dediğin üzerinde kullanıcının kendi isteği doğrultusunda işlemler ve düzenlemeler yapabildiği bir yandan kolaylık sağlayan bir şeydir.

Görüşüne saygı duyuyorum fakat bu DOS işletim sistemi Grafik Tabanlı değil. DOS işletim sistemlerini biliyorsunuzdur sanırım. (yanlış anlamayın kibarca soruyorum).

Yanlış anlamam merak etme, konuda belirtmediğin için linux vb. işletim sistemlerine göre yazdım o yorumu. Yinede yolun başındasın direkt olarak paylaşman olmamış benim görüşüm.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben visual studio ile yapıyordum :D

İşletim sistemi yapmak ile ilgili bir fikrim yok ,başarılar .
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Visual Studio ile işletim sisteminin i'sini yapamazsınız ki hocam? Çünkü işletim sistemi öyle program kodlar gibi Windowsta kodlanan bişey değil :D
Onun için çok özel argümanlar ve elemanlar var.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hangi dille yazdınız? Ama şunu söyleyeyim; şu anlık bu saf makine dili ile bile kolay sayılabilir. Geliştirmeniz gerekecek.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-06-2017 Saat: 13:18)Murat#Baykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben visual studio ile yapıyordum :D

İşletim sistemi yapmak ile ilgili bir fikrim yok ,başarılar .
Bu işletim sistemi dediğin şey bootla çalışıyor.Mesela sen bi oyunu çalıştırmak için directx 3d veya c++ packace yüklüyorsun kütüphane olarak.Bu işletim sistemi saf olarak kütüphane olarak çalışıyor.

Zaten grafik tabanlı bir işletim sistemi için senin bilgisayarın düşük kalır :) Ayrıca tek kişi ile yapılacak birşey değil
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Modüler Konfigürasyon ile işletim sistemi yazıyorum arkadaşlar. Bu profesyonel bir kod bilgisine sahip olmadan işletim sistemi yazmaya yarıyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Vee grafik tabanlı düzleme geçtim. :)
(bir anda olmadı DOS halini 2-3 gün önce yazmıştım bu günde ufak yardımlarla grafik tabanlı düzleme geçtim. [tek başım değil yardım almak zorunda kaldığım yerler oldu şuan sadece işletim sisteminin kendisini boot ediyor])

qW821Z.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güncel
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform