Kullanıcı İşlemlerini Aç/Kapat

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum sitemi nasıl popülerleştirebilirim? [Başlangıç]
*
Eski Lider
İzinli
Kullanıcı Bilgileri Göster
Yorum Sayısı: 5,266
Konu Sayısı: 305
Rep Puanı: 207
Teşekkürler: 3
4 mesaj içinde 1085 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 1,074.44₺
Eşya: (Tüm Eşyaları Göster)
Merhaba D10 ailesi. Size bu konu hakkında makalemsi bir yazı sunmak istiyorum. Daha öncede bu tarz bir konu açıldı ama bide kendi ağzımdan anlatmak isterim. Konu araçları olmadığı için düzenli bir konu olmayacak ama bakalım.

1) Öncelikle bir konu belirlemelisiniz. Genel forum, oyun forumu, bilgi forumu, mizah forumu, ya da en önermediğim hack forumu gibi şeyler.

2) Yaratıcı bir isim bulmalısınız. Başka domainlerde olmayan. Örneğin sitemin fulloyun kısmı olduğu için fulloyun yazınca kendimi bulmak zor oluyor. - Site ismi oldukça kısa olmalı bana göre. Web kelimesini türetebilirsiniz.

3) Ekip olmalısınız. Kesinlikle tek kişiyle olacak bir iş değil. Tek başına konu açarak bunalacaksınız. Tanıdığınız kişileri ya da D10'dan birkaç insan ile projeye başlamalısınız. En az 4 kişi olursa hem forum ortamınız kendi aranızda iyi olur hemde ziyaretçilerin çok konu paylaşımı ilgisini çekersiniz. Kendi aranızda konu yarışmalarıda yapabilirsiniz zamanla üyeler artmaya başlayacaktır.

4) Kendinize güzel bir tema belirlemelisiniz. Forumda gezerken insanlar rahat etmeli. Kodlarla doldurmayın oldukça sade olsun. Kendi temanızı yaparsanız daha sağlıklı olur. Aynı durum rütbeler içinde geçerli.

5) Konularınız boş olmamalı. Mutlaka dolu içerik yapmalısınız. Yok bilmemne şarkısını paylaşmak sadece forumu geriletir. Her konunuzda ziyaretçiyi içine çekecek bir içerik olmalı.

6) Mybb mi desem forumlar mı desem yavaş yavaş popülerliğini yitirmeye başladı. İyi forumlar ayakta kalıyor. Bundan dolayı sitem bir türlü ilerlemiyor diye bırakmayın çabaladıkça popüleritesi artacaktır.

7) İleriyi görün. İleriyi görün dediğim "GTA 6 görüntüleri!" gibi değil desem yalan olur. İlerde olabilcek bir sorunu önceden paylaşın. Ya da aranabileceği tahmin ettiğiniz konular. Örneğin ben GTA 5'deki kızı arayacaklarını düşünmüştüm ve paylaşmıştım gayette güzel hit almıştım.

(20-06-2017 Saat: 20:00)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Birkaç forum gördüğüm kadarıyla konuları ziyaretçilere falan kapatıyor. Kapatınca üye kazanacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kesinlikle kapatmayın.

Orta seviye - İleri seviye diye konularda atacağım.

Teşekkür verenler:
*
Emektar
Yorum Sayısı: 1,729
Konu Sayısı: 190
Rep Puanı: 88
Teşekkürler: 2
0 mesaj içinde 464 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 164.79₺
Teşekkürler Güzel Anlatım :)

Hellöw Siwiti 

Teşekkür verenler:
Üye
Yorum Sayısı: 3,348
Konu Sayısı: 405
Rep Puanı: 72
Teşekkürler: 5
19 mesaj içinde 692 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 65.09₺
Aslında clickbait açıklanmalı.Yeni siteler cilckbait ile hit çekebilir.
Teşekkür verenler:
*
Eski Lider
İzinli

(17-06-2017 Saat: 16:30)leojely Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aslında clickbait açıklanmalı.Yeni siteler cilckbait ile hit çekebilir.

İleri seviyede onu düşünüyordum
Teşekkür verenler:
*
Arge Ekibi
1. Seviye
Yorum Sayısı: 2,225
Konu Sayısı: 200
Rep Puanı: 34
Teşekkürler: 0
0 mesaj içinde 640 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 654.72₺
Güzel anlatım,teşekkürler.
Hayat sadece kendini beğenenlerle değil, başkalarını da beğenenlerle yaşanır.
Teşekkür verenler:
Destek Ekibi
2. Seviye
İzinli
Yorum Sayısı: 9,850
Konu Sayısı: 642
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 15
22 mesaj içinde 562 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 18.44₺
Tek kişilik forum tutuyor aslında. Güncel olması yeterli. Mesela torrent sitesini ele alayım. Torrent sitesinde güncel torrentleri paylaşırsan, bir de imletirsen 10 numara tutuyor; gidipte GTA SAN ANDREAS torrent indir diye konu açarsan sen ve botlardan başka kimse gelmez. Site üzerinden para kazanılabilir (tabi ücretsiz sistem olduğu için reklam almak falan zor oluyor ,anca PTC). Kendi sitemde ilk başladığımda yanımda birileri vardı. Sonrasında onlar gitti ve neredeyse 1-2 yıldır kendim idare ediyorum. Gayette güzel oluyor. :(

Müzik konularıyla forum bir ihtimal. Karayip korsanları müziği indir gezginler yazarak siteme gelen manyaklar var(mış)

Clickbait yapan siteler şuan 10tl.net üzerinde de var. Hatta yeni yeni ben de başladım (konu altlarına anahtar kelimeler ekliyorum, örneğin NBA Playgrounds açılmıyor gibi.) Hedef kitleniz Türkiye ise Türkçe Yama ile çok güzel clickbait yapabilirsiniz. PTC ile de rahat para kazanırsınız (Assassin's Creed 1 Türkçe yama indir)

Tarafsız - Agresif
Teşekkür verenler:
*
Eski Lider
İzinli

(17-06-2017 Saat: 17:48)Edward Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tek kişilik forum tutuyor aslında. Güncel olması yeterli. Mesela torrent sitesini ele alayım. Torrent sitesinde güncel torrentleri paylaşırsan, bir de imletirsen 10 numara tutuyor; gidipte GTA SAN ANDREAS torrent indir diye konu açarsan sen ve botlardan başka kimse gelmez. Site üzerinden para kazanılabilir (tabi ücretsiz sistem olduğu için reklam almak falan zor oluyor ,anca PTC). Kendi sitemde ilk başladığımda yanımda birileri vardı. Sonrasında onlar gitti ve neredeyse 1-2 yıldır kendim idare ediyorum. Gayette güzel oluyor. :(

Müzik konularıyla forum bir ihtimal. Karayip korsanları müziği indir gezginler yazarak siteme gelen manyaklar var(mış)

Clickbait yapan siteler şuan 10tl.net üzerinde de var. Hatta yeni yeni ben de başladım (konu altlarına anahtar kelimeler ekliyorum, örneğin NBA Playgrounds açılmıyor gibi.) Hedef kitleniz Türkiye ise Türkçe Yama ile çok güzel clickbait yapabilirsiniz. PTC ile de rahat para kazanırsınız (Assassin's Creed 1 Türkçe yama indir)

Tek başına sıkıldığına eminim. Sorun forumlardan bıkmamak gerek :)
Teşekkür verenler:
*
Eski Lider
Yorum Sayısı: 6,541
Konu Sayısı: 677
Rep Puanı: 227
5 mesaj içinde 1139 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 256.91₺
(17-06-2017 Saat: 17:48)Edward Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tek kişilik forum tutuyor aslında. Güncel olması yeterli. Mesela torrent sitesini ele alayım. Torrent sitesinde güncel torrentleri paylaşırsan, bir de imletirsen 10 numara tutuyor; gidipte GTA SAN ANDREAS torrent indir diye konu açarsan sen ve botlardan başka kimse gelmez. Site üzerinden para kazanılabilir (tabi ücretsiz sistem olduğu için reklam almak falan zor oluyor ,anca PTC). Kendi sitemde ilk başladığımda yanımda birileri vardı. Sonrasında onlar gitti ve neredeyse 1-2 yıldır kendim idare ediyorum. Gayette güzel oluyor. :(

Siz aslında güzel bir hosting ve yeni bir alan adıyla devam etseniz ben dahil destekleyecek birçook kişi var.
eski araştırma geliştirme ekibi lideri

The End
Teşekkür verenler:
Destek Ekibi
2. Seviye
İzinli
Yorum Sayısı: 9,850
Konu Sayısı: 642
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 15
22 mesaj içinde 562 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 18.44₺
(17-06-2017 Saat: 18:42)xoxox Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Siz aslında güzel bir hosting ve yeni bir alan adıyla devam etseniz ben dahil destekleyecek birçook kişi var.

Hosting olur da alan adı zor.

(17-06-2017 Saat: 18:38)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tek başına sıkıldığına eminim. Sorun forumlardan bıkmamak gerek :)

Paylaşacak içerik varsa sıkılmıyorum.

Tarafsız - Agresif
Teşekkür verenler:
*
Eski Lider
Yorum Sayısı: 6,541
Konu Sayısı: 677
Rep Puanı: 227
5 mesaj içinde 1139 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 256.91₺
(17-06-2017 Saat: 19:41)Edward Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(17-06-2017 Saat: 18:42)xoxox Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Siz aslında güzel bir hosting ve yeni bir alan adıyla devam etseniz ben dahil destekleyecek birçook kişi var.

Hosting olur da alan adı zor.

(17-06-2017 Saat: 18:38)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tek başına sıkıldığına eminim. Sorun forumlardan bıkmamak gerek :)

Paylaşacak içerik varsa sıkılmıyorum.

Yeni bir isim enazından.. Wtsupport. Çok kısıtlayıcı bir isim.
eski araştırma geliştirme ekibi lideri

The End
Teşekkür verenler:
Üye
Yorum Sayısı: 113
Konu Sayısı: 10
Rep Puanı: 2
0 mesaj içinde 15 teşekkür verildi.

SanalPara (SP): 795.53₺
Anlatım güzel olmuş. Teşekkürler. Devamını bekliyorum.
Teşekkür verenler:
*
Eski Lider
İzinli

Birkaç forum gördüğüm kadarıyla konuları ziyaretçilere falan kapatıyor. Kapatınca üye kazanacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kesinlikle kapatmayın.
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Tema yapımcısı: Metehan Durmuş
Tüm hakları saklıdır. 10TL.Net sistemi için yazılmıştır.

Reliable Magento web hosting on https://certahosting.co.uk page. Click to see prices!