Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumlarınızın iplenmeme sebebi
Türkiye'de yeni nesil forumların tutmamasının tek sebebi var. Uğraşmamak. Evet doğru duydunuz uğraşmamak. Şimdi ben forumumla ilgileniyorum kendim özel tema kodluyorum, en iyi tasarımı yapıyorum forum görünüşüne saatler harcıyorum ama yine kimse gelmiyor forumuma diyorsanız gelin biraz empati yapalım. Hiç iplenmeyen ama harika tasarımı olan bir forum gördünüz. Tasarım gerçekten harika üstünde baya uğraşılmış ama kategoriler baştan sağma forum kurucusu 1-2 konu açmış onlarda FORUM KURALLARI - FORUMDA YÖNETİCİ OLMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER. Siz bu foruma ciddi ciddi üye olup yönetici olmak için emek harcar mısınız ? Sorun, sorgulayın kendinizi biraz...

Görünüş önemli olabilir ama asıl mesele içerik. Bol bol konu açacaksınız kendi forumunuzu konularla dolduracaksınız. Sırf bir forumun görünüşü güzel diye aktif olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ha tasarımıyla da ilgilenmeyip direk default tema veya saçma sapan bozuk temalar kullanan var onlara hiçbir şey demiyorum herkesin ütopyası olabilir saygı duyarım. Forumunuzun kategorilerini bol bol dolduracaksınız ya da kendi elinizle emeğinizle trend olan hit çeken konular paylaşacaksınız. (Piyasada olmayan hileler olabilir, internette bolca aranan ama kimsenin çözümünü bulamadığı sorunların çözümü olabilir) İkisini birden yaparsanız forum hayli hayli tutar zaten. 

Büyük forumlara bakarsanız bu örneği görürsünüz. Forumexe, Thefrm, Turkmmo hepsinin adminlerini inceleyin bakın ne kadar emek harcamış. Forumexe'de Emin abi (Çilekeş) vardı rahmetli lisanssız olarak siteyi kurdu hep konu paylaşırdı. Forumla o kadar çok ilgilendi ki Türkiye'nin en iyi oyun forumu haline getirdi o lisanssız tasarımı kötü olan siteyi. Ha kendisi vefat ettikten sonra gelenler siteyi batırdı (öncesinde siteyi başka birine satmıştı galiba). Başka bir örnek Thefrm burada hem bolca güncel konu paylaşımı vardı hemde trend konular açıyorlardı. Kendi hilelerini kodluyordu adamlar. Site öyle bir tuttu ki hileler yüzünden Joygame ile başları derde girdi. Tabi forum aşırı tutar hakları da zaten.

images?q=tbn:ANd9GcSe70hPyRs6m01y8Q7-VlT...NoM4PwTMMn

Kısacası hayatta her şeyde olduğu gibi forum konusunda da çalışmayana ekmek yok. Bol bol emek verip pes etmeyip hep forumu aktif tutup konular paylaşırsanız o forum ileride değerlenir. Tutkunuz olsun. Bir anlık gelip geçici heveslerle forum açmayın en fazla 2 hafta dayanırsınız. Ulan çok biliyorsan kendi forumunu aç diyen olabilir. Hayatım boyunca bir sürü forum açtım zaten tecrübeli olduğum için yazıyorum bunları ha şuan belki beni bilen bilir Türkiye'nin en iyi geek gruplarından birinin kurucusuyum 10bin kişilik sayfanın sahibiyim. Sizlere bu tavsiyeleri verecek kadar yeterli tecrübemin olduğunu düşünüyorum. Ben sadece konuşmakla yetinmem bu işte ciddi olan forum sahiplerine her türlü desteğimi de sunarım bunu da bilin. Seviliyorsunuz Destek. 

Forum sitesi açmadan önce kendinize sormanız gereken sorular
AromaticCoolInexpectatumpleco-size_restricted.gif
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çok doğal bir yazı umarım başlık gözü kapalı bir yetkili tarafından düzenlenmez.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Adam özetlemiş ya
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ellerine sağlık, mükemmel bir yazı olmuş. Gerçekten dikkate alacağım.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Emin abi ForumEXE için ne kadar uğraşmıştı. Öldüğünde çok üzüldüm site zaten şu an kapalı berbat bir halde. Çok Orjinal bir yazı teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
D10'dan hack siteleri açan şahısların boşa uğraştığını söylemek istiyorum. Linux kullanan hacker kesiliyor. Yazı çok güzel olmuş.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Mert'i davet ediyorum konuya :) "Konu kasınca forummu tutacak?"

Eline sağlık bu arada yazı gayet güzel olmuş.

@#Power
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(15-05-2017 Saat: 21:05)xoxox Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mert'i davet ediyorum konuya :) "Konu kasınca forummu tutacak?"

Eline sağlık bu arada yazı gayet güzel olmuş.

@#Power

Ben konu kasmak derken ordan buradan sürekli alınan konulardan bahsettim. Adam gibi içerik olursa siteye insan yağar zaten.

Ben o son kısmı yapamadım benim beyin ona uğraşacak kadar çalışmıyor. Ya da sonrasını düşünme yeteneğim yok öyle diyeyim sana. İlk önce düşünmem gereken şey o olmalıydı. Ama yanlış yaptım işte işin zevki hazırlamada kalıyor. Ne diyeyim abi o kadar ***** hissediyorum ki, hazırlaması da yani... Aslında o kadar güzel değil uğraştırıcı. Benim kafam hangi konuları açacağıma ya da hangi kategorileri açacağıma ya da nasıl bir forum açacağıma bile yetmiyorken böyle bir işe kalkıştım. Aslında hala kendi forumumu toparlayabilirim. Zor ama abi konu açmak, forum ortamları çok sıkıcı ve samimiyetsiz oldu artık bunun için mi uğraşıcam ben, bu işe kalkışırken alacağım karşılığı da hiç düşünmemiştim. Bu alacağım karşılık benim emeğime hakaret olur. O yüzden devam etmeyeceğim, ya da bakıcaz bi çaresine, düşünürüz. *bi ara*
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ekstra olarak tutmadı diye etiketleyen sizsiniz haberiniz olsun.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
bilginin50hali.10tl.net
cevapvadisi.10tl.net
civata.10tl.net

Bunlar tek başına binlerce konu açıp iplenmeyen forumlardan sadece birkaçı
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Mert tabi bütün konuların boş olduğu forum yine tutmaz. Benim tecrübeme göre günde 50 konu paylaşıyorsan 30'u forumu doldurmak için açılan yani senin tabirinle boş oradan buradan alınmış konular 10'u trend olmayan, yararlı, uğraşılmış emek konu diğer 10'u ise forumdaki aktifliği arttırmak için forum oyunları veya tartışma konuları olabilir.

Helper dostum attığın forumların hepsini inceledim. Tutmama nedenleri:
1-Temalar yok forumlar afedersiniz ama çöp.
2-Kategori düzeni yok
3-Açılan tonlarca konu Mert'in dediği gibi boş alıntı konular.

Ben sadece konu açın demiyorum eğer gerçekten iyi bir forum istiyorsanız her şey olacak.
Görünüş, aktiflik, reklam, domain & host... Ha emek verip tutmayan forumlarda var ama "NADİREN" (bknz: WtSupport). Onun tutmama sebeplerini 10tr'de barınmasına ve reklam verilmemesine bağlıyorum ben şahsen
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(15-05-2017 Saat: 23:42)Falcon Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mert tabi bütün konuların boş olduğu forum yine tutmaz. Benim tecrübeme göre günde 50 konu paylaşıyorsan 30'u forumu doldurmak için açılan yani senin tabirinle boş oradan buradan alınmış konular 10'u trend olmayan, yararlı, uğraşılmış emek konu diğer 10'u ise forumdaki aktifliği arttırmak için forum oyunları veya tartışma konuları olabilir.

Helper dostum attığın forumların hepsini inceledim. Tutmama nedenleri:
1-Temalar yok forumlar afedersiniz ama çöp.
2-Kategori düzeni yok
3-Açılan tonlarca konu Mert'in dediği gibi boş alıntı konular.

Ben sadece konu açın demiyorum eğer gerçekten iyi bir forum istiyorsanız her şey olacak.
Görünüş, aktiflik, reklam, domain & host... Ha emek verip tutmayan forumlarda var ama "NADİREN" (bknz: WtSupport). Onun tutmama sebeplerini 10tr'de barınmasına ve reklam verilmemesine bağlıyorum ben şahsen

Wtsupport'un kategori genişliğide çok az bence. Hani ne bileyim ne doya doya konu açabiliyorsun nede forumda takılabiliyorsun. Kategoriler genişletilip 1-2 sağlam yetkili alınsa 10tl vs farketmeksizin uçar forum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
En azından kendi tecrübeni yazmışsın.böyle bir şeye girecekler için bu yolun kolay olmadığını gösteren bir konu olmuş.teşekkürler
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(15-05-2017 Saat: 21:36)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bilginin50hali.10tl.net
cevapvadisi.10tl.net
civata.10tl.net

Bunlar tek başına binlerce konu açıp iplenmeyen forumlardan sadece birkaçı

@Helper o forumlardan ikisi (bilginin50hali ve cevapvadisi) kendi istekleriyle üyelikleri kapattılar. Birazcıkta fake içerik paylaşınca; piyasada yer almayan (The Forest Türkçe Yama gibi) forumlar tuttu gözüküyor. ipleniyorlar ama kötü biçimde.

anlamadım, wtsupport tuttu mu tutmadı mı? @Falcon @xoxox
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
iplenmeme nedir?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(16-05-2017 Saat: 13:30)ShamaN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: iplenmeme nedir?

Google'da üst sıralarda yer almaması diyelim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(16-05-2017 Saat: 13:30)ShamaN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: iplenmeme nedir?

Takılmamak anlamında yazılmış. İlgi gösterilmeme olarakta anlaybilirsin.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Edward Tutma potansiyeli olup tutmadı emeklerinin karşılığını alamıyorsun bence ama yazın güzel etkinlikler yaparsanız aktiflik olur diye düşünüyorum
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Edward hocam 10tl.net 'den başka bir hostinge geçerseniz,geleceğiniz olabilir diye düşünüyorum..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tabi 10tr.net'te bir yere kadar ama tam aksine 10tr.net'te zirvede olup 10tr.net'ten ayrılınca batan forumlarda gördüm o yüzden küçümsemek yanlış olur
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping