Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adobe Photoshop Ne İşe Yarar ? - Nedir?
photo.jpg
Adobe Photoshop Nedir?

Adobe firması tarafından hazırlanan, vektörel çizim yapma imkanı sunan, fotoğraf manipülasyon işlemleri yapabilen,, reklamlar ve görsel düzenlemeler yapmanıza imkan sağlayan gelişmiş bir grafik tasarım programı olarak dikkatleri çeker. Bilişim teknolojilerinin bugün ki haline gelmesinde en büyük etkenlerden birisi Photoshop programıdır. Web tasarım teknolojilerine karşı yarattığı olumlu ortam çok daha ciddi bir şekilde kendini belli etti.
Web artayüz tasarımcılığı kavramının ortaya çıkmasında ki etken faktörlerden birisi de Photoshop programıdır. Bundan yıllar yıllar önce web tasarımları sadece tablolar halinde geliştirilirken bugün ise öncelikle Photoshop programında resim olarak çizilir ve sonrasında ise CSS kodlamasına dökülerek gerekirse yazılım safhasına girer.
Adobe Photoshop Ne İşe Yarar?
Yukarıda da bahsettiğimiz üzere grafiksel anlamda birçok farklı işlemi rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz grafik tasarım araçlarının en popüler olanıdır. Matematiksel olarak da incelediğinizde oluşturması gerçekten zor bir yazılımdır. Akıllı yazılım dediğimiz sınıfa giren en gelişmiş sistemlerden birisi olarak dikkat çeker. Photoshop programı sayesinde günümüz reklamcılığı ve web tasarım sektörü çok daha iyi bir noktaya geldi ve bu neden dolayısı ile artık sektörlerde ortaya çıkan çalışmalar çok daha kaliteli oldu.
Adobe Photoshop programı sayesinde yapabileceğiniz işlemlerin kesin bir sınırı söz konusu değildir. Grafiksel anlamda hayal edebileceğiniz tüm çalışmaları yapmanıza imkan tanıyor. Genel olarak yapabilecekleriniz şu şekilde sıralanabilir;
  1. Logo Tasarım

2. Web Tasarım

3. Maskot Tasarım

4. Fotoğraf Manipülasyon

5. Özel Çizimler

6. Reklam Hazırlama

7. Afiş Hazırlama

8. Fotomontaj
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
güzel açıklama
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Nedemek vazifemiz..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yararlı Konu Teşekürler
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Önemli değil,ben teşekkür ederim,sizlere yararı dokunduysa ne mutlu bizlere.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
2013 yılında bu foruma kaydolmuştum zamanında çok şeyler değişti, 1-2 sene sonra çok amatör tasarımlar yapıyordum ve ilk tasarımlarımı burada örnek ala ala geliştirdim.

Şuanda da grafikerlik yapıyorum ve birçok sitenin grafik tasarımıyla uğraşıyorum, vay be diyorum kendi içimden günler ne kadar hızlı geçiyor 4 sene önceki tasarımlarım ile şuanki yaptığım tasarımlar çok farklı inanın :)

Bol bol tasarım yapın gençler kötü olsa bile. Şuanda ben kurumsal logo, kartvizit yapıyorum onun dışında sosyal medya tasarımları da yapıyorum tabi ama bu işleri profesyonel olarak yapıyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping