Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adblock Nedir ? Ne İşe Yarar?
 adblock.png
Günümüz internet dünyasında her web sitesi giderlerini karşılayabilmek için sitelerinde reklam verirler. İnternet reklamcılığında farklı reklam modelleri bulunur. Banner reklamlar en bilindik olanlarıdır. Bu sinir bozucu reklamlardan kurtulmanın bir yolu var…

Reklamları kaldırmak rahat bir internet deneyimi yaşamak için önemli olsa da , o reklamın bulunduğu siteyi de düşünmek lazım. Mesela çok sevdiğimiz bir web sitesi var ve siz reklamları engelliyorsunuz.  Zamanla o sitenin gelirleri düşer ve artık kapatmak zorunda kalır. Bu yüzden kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Özellikle reklamlardan para kazanmanın ne denli zor olduğunu birinci elden test ettikten sonra Chrome’dan kaldırdım. Hatta artık beğendiğim sitelerin reklamlarına özellikle tıklıyorum. İnternet dünyasının çarkları böyle döner. Bilgiye ücretsiz ulaşacaksanız reklama razı olmalısınız. Onu da kabul etmezseniz Vikipedi’de siz bağış yapmasanız bile mutlaka birileri yapacaktır ve siz her zaman bilgiye ücretsiz ulaşacaksınız…

Banner reklamları hemen hemen herkes bilir. Sitenin köşesine , ortasına , başına , altına vb. her türlü bölgesine yerleştirilebilir. Reklam içeriği de bazen gerçekten rahatsız edici olabiliyor. Bu tür durumlar için Pek çok Tarayıcıyı destekleyen bir eklenti mevcut. Adblock  , Chrome uzantısı olarak 10 milyondan daha fazla indirilmiş. Firefox için de add-ons  uygulamalarında var.  Bu program sayesinde bütün reklam içeriklerini görünmez kılabilirsiniz. Banner reklamların %95’ini algılayarak kaldırıyor. Algılayamadığı kısımları ise manuel olarak kendiniz kaldırabilirsiniz ve Adblock bunu hatırlar. Daha sonra tekrar aynı işlemi uygulamanıza gerek kalmaz.
Şuradan indir : Tıkla Bakalım

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping