Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modem Arayüzüne Nasıl Girilir? (Resimli Anlatım)
modem-%C5%9Fifresi-de%C4%9Fi%C5%9Ftirme.jpg
Modem arayüzüne girip Wireless şifrenizi veya internet kullanıcı adını ve şifrenizi değiştirmek istiyorsanız tam yerine geldiniz. Tabi her modem için farklı olabilir ama genelde aşağıdaki yaptığımız işlemleri kendi modeminiz için yaparsanız arayüzüne gireceğinizi düşünüyorum. Denediniz olmadı mı? O zaman buradan bana mesaj atabilirsiniz. Bende size yardımcı olmaya çalışırım. Merak etmeyin…
O zaman anlatıma başlayalım.
1-) İnternet explorer veya chrome gibi bilgisayarınızda bulunan Browser’ı açıyorsunuz ve adres satırına 192.168.1.1   yada 192.168.2.1  ip adreslerini giriyorsunuz. (Modemle birlikte gelen kılavuzda  bu İP numaralarını görebilirsiniz.)

modem-aray%C3%BCz%C3%BCne-nas%C4%B1l-gir...C4%B1r.png
2-) Zaten bir tanesini yazıp girdiğinizde, aşağıdaki görüntüyle karşılaşacaksınız. Bu görüntüde modem kullanıcı adı ve şifresidir. Bu alana genelde Kullanıcı adı: admin | Şifre: admin veya Kullanıcı adı: admin | Şifre: ttnet olma ihtimali yüksektir. (Modemle birlikte gelen kılavuzda bu kullanıcı adı ve şifreyi görebilirsiniz
modem-aray%C3%BCz%C3%BCne-nas%C4%B1l-gir...%B1r21.png

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda Modem arayüzüne gireceksiniz. Modeminizi tipine göre Modem arayüzü değişiklik göstermektedir. İnceleyerek Wireless şifrenizi değiştirebilirsiniz.
Kolay gelsin.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Windows + R tuşlarına aynı anda basarak çalıştır ekranına "cmd" yazın çıkan komut istemine "ipconfig" yazın "Varsayılan ağ geçidi" sizin modem ara yüzünüzdür tarayıcınıza yazarak kullanabilirsiniz :)
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping