Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayara Sabit İp Vermek
Bilgisayarlar genellikle internete çıkarken medemlerden (dhcp sağlatıcıdan) otomatik ip alırlar. Bazı uygulamalar için bilgisayarın ip adresinin sabit olması gerekmektedir. Bu konumuzda bilgisayara el ile sabit ip adresinin nasıl tanımlanacağını göreceğiz.

1-) İlk olarak Başlat-ayarlar-ağ başlantılarına tıklıyoruz.

sabitip1.jpg
2-) Açılan pencereden Yeral ağ bağlantısının üzerine sağ tuş ile tıklayıp özellikler bölümünü açalım.
sabitip2.jpg
3-) Açılan pencereden İnternet Protokol Sürümü (TCP/Ipv4) bölümüne çift tıklayalım.
sabitip3.jpg
4-) Bu işlemlerden sonra karşımıza sabit ip ayarlarının yapılacağı kısım çıktı. Bu bölümde Aşağıdaki İp adresini kullan bölümünü seçelim. Ip adresi bölümüne istediğimiz ip adresini yazalım(biz 192.168.1.77 adresini yazdık). Ip adresini yazdıktan sonra Alt ağ maskesi kendiliğinden oluşacaktır. Varsayılan Ağ Geçiti bölümüne ise modemin ip adresini verelim (bizim modem ipimiz 192.168.1.1). Bu işlemlerden sonra tamam butonuna bastığımız zaman bilgisayarımızın ip adresini sabitlemiş oluruz.Aynı sayfadan dns adreslerini belirtmemiz de mümkündür. Aşağıdaki dns sunucu adreslerini kullan bölümünü seçelim ve buraya istediğimiz dns adreslerini girelim (biz burada Türk Telekom dns adreslerini girdik). Tamam butonuna tıkladığımız zaman işlemimiz gerçekleşecektir.
sabitip4.jpg
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@VataN Şu flod konularına bir ara versen akşa.mdan beri ardarda açıp duruyon.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Küfürmü Hani Nerde Ben Neden Göremiyorum Post Kasmak Serbest Oldugunu Sölediklerini Görmüştüm Artı Yararlı Bi Konu Paylaşdigimi Saniyorum aMa Senin Amacin Farkli gibi oNu Cözemedim ))
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(14-03-2017 Saat: 01:53)VataN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Küfürmü Hani Nerde Ben Neden Göremiyorum Post Kasmak Serbest Oldugunu Sölediklerini Görmüştüm Artı Yararlı Bi Konu Paylaşdigimi Saniyorum aMa Senin Amacin Farkli gibi oNu Cözemedim ))

@VataN
A K Ş A M D A N Beri demeye çalışmış arkadaş. Sistem küfür algılamış.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Genel bakış gg
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler fakat sabit ip satın alınıyor diye biliyorum
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

500000 -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping