Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Disk Temizleme
Bilgisayarımızı kullanırken yaptığımız işlemlerden dolayı diskimizde birçok işe yaramayan, gereksiz dosyalar birikir. Bu dosyalar birikerek sabit didkimizde zamanla aşırı derecede yer kaplayabilir. Bu konumuzda gereksiz ve işe yaramayan bu dosyaları nasıl temizleyeceğimizi öğreneceğiz. Diskteki bu gereksiz dosyaları temizlemek için piyasada birçok program bulunmaktadır. Biz bu işlemi Windows işletim sistemleri üzerinde bulunan disk temizleme servisi ile yapacağız. Bizim örneğimizde Windows Viste işletim sistemi kllanılmıştır. Bu işlem bütün Windows işletim sistemlerinde aynıdır. Şimdi disk temizleme aşamasına geçelim;
1-) İlk olarak Başlat-Programlar-Donatılar-Sistem Araçları-Disk Temizleme bölümüne tıklayarak açıyoruz.

disktemizleme1.jpg
2-) Açılan disk temizleme penceresinden yanlızca kendi dosyalarım ya da bu bilgisayardaki tüm kullanıcıların dosyaları seçeneğini seçiniz. Bu işlem size kalmıştır. Bir bilgisayardı birden fazla kullanıcı ile kullanıyorsanız seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.
disktemizleme2.jpg
3-) Yukarıdaki işlemde seçimimizi yaptıktan sonra sürücü seçimi bölümü karşımıza gelecektir. Bu bölümde temizleme yapacağımız sabit diskimizi veya sabit disk bölümümüzü seçeceğiz. Biz C: sürücüsünü seçeceğiz.
disktemizleme3.jpg
4-) Disk sürücüsünü seçtikten sonra karşımıza temizlenecek gereksiz dosyaların tutulduu bölümler geldi. Burada silmek istediğimiz gereksiz dosya türlerini seçip tamam butonuna tıkladığımız zaman sabit diskimizdeki gereksiz dosyalardan kurtulmuş oluruz. Bu işlemi belirli zamanlarda yapmanızı öneririz.
disktemizleme4.jpg
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Gerçekten bilgisayarı rahatlatıyor ama hızlandırdığını söyleyemem :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Grafik Destek Platformu | Aslında Herşey -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping