Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzak Masaüstü Bağlantısı
Windows işletim sistemi üzerinden farklı bir konumdaki bilgisayara uzak masaüstü bağlantısının nasıl yapılacağını öğreneceğiz. Uzak masaüstü bağlantısı yapmak için piyasada birçok program bulunmaktadır. Bu programlar ile güvenlik duvarı ayarları, port açma ayarları gibi ayarlar yapmadan ve en önemlisi kimsiyel windows oturum şifresini paylaşmadan güvenli bir şekilde uzak masaüstü bağlantısı yapmak mümkündür. Ama bazı durumlarda Windows işletim sistemlerinin üzerinde bulunan uzak masaüstü programı ile bağlantın yapmamız gerekebilir. Bu makalemizde Windows işletim sistemi üzerinden uzak masaüstü bağlantısının nasıl yapılacağını göreceğiz.

1-) İlk olarak Başlat-Programlar-Donatılar-Uzak Masaüstü bölümüne tıklayıp servisimizi açıyoruz.
2-) Aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi uzak masaüstü bağlantı penceresinde, bağlantı yapılacak bilgisayarın adını veya wan ip adresini giriyoruz ve bağlan butonuna basıyoruz.(bu bölümde yer alan seçenekler butonuna tıklayarak uzak masaüstü ekranı ile ilgili ayarları yapabiliriz.)

uzakmasabag1.jpg
3-) Yukarıda yaptığımız işlemlerden sonra karşımıza bağlantı yapılacak bilgisayarın kullanıcı adı ve şifresini girmemizi isteyen bir pencere gelecektir. Burada bilgisayar oturumunun ismini ve şifresini yazıp tamam butonuna basıyoruz. İşlemimiz bu kadar. Karşı tarafın ayarları doğru yapılandırılmış ise bağlantımız gerçekleşmiş olacaktır.
uzakmasabag2.jpg
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Lolforum Bilgi,Oyun,Torrent,Eglence Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping