Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tasarım Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Birkaç Küçük Tavsiye
Bayağıdır ders konusu açmıyordum, 2 seneye yaklaşmış sanırım açmayalı.

Konuya başlamadan önce; Söyleyeceğim şeyler yanlış, hatalı ya da eksik olabilir. Bu durumda özel mesaj aracılığıyla benimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu konuda yazanlar herhangi bir konudan alıntılanmamıştır ve her biri benim şahsi görüşümdür.

Yapmamanız ve Yapmanız Gerekenler;
  1. Renk uyumunu göz önünde bulundurun. Renk uyumu, bir tasarımın olmazsa olmalıdır. Birkaç istisna dışında hiçbir resmi kurum gökkuşağı gibi bir tasarım istemez.

2. Sürekli farklı yazı tipi kullanmayın. Tasarıma başlamadan önce kendinize 3 tane yazı tipi seçin, onunla başlayın.

3. Yazı boyutlarını sürekli farklı yapmayın. Küçük, orta ve büyük yazıların boyutunun kaç piksel olacağını tasarıma başlamadan önce belirleyin.

4. Tasarımın taslağını önce bir kafanızda kurun, ondan sonra Photoshop'ta taslağını çizin ve tasarıma ondan sonra başlayın.

5. Aklınızda olmayan bir şeyin tasarımını yapmayın. İlham her an gelebilir. Bkz: Uykusundan uyanan Mehmet Akif Ersoy'a ilham gelir, ranzasının yan duvar tahtasına, ilk dörtlüğü çakıyla kazır.

6. Tasarımdaki yazıları, şekilleri kafanıza göre konumlandırmayın, tasarımdan önce tasarımın sağından ve solundan kaç px boşluk bırakacağınızı vs. bir kenarda tutun.

7. Tasarımda kullanacağınız renk paletini ayarlayın, o renkler dışında herhangi bir renk kullanmamaya özen gösterin.

8. İstikrarlı olun, tasarıma başladıktan yarım saat sonra sıkılıp bırakmayın.

Ek olarak yeni başlayanlara (kendimce) küçük bir tavsiye;

Unutmayın ki, piyasaya çok fazla yeni grafik tasarımcı çıkıyor. Eğer bu yolda devam edecekseniz, bunlardan biri olacaksınız. Fark yaratmalısınız, çünkü o tasarımcıların bir çoğu, muhtemelen en az sizin kadar azimli ve bir o kadar yaratıcı olacak. İyi bir tasarımcı olmanın yolu, Photoshop, Illustrator, Corel Draw ve benzeri tasarım programlarından değil, beyinden geçiyor. Eğer gerçekten iyi bir tasarımcı olmak istiyorsanız, elinizde tutmanız gereken şey mouse ve klavye değil, kalem ve kağıt olacak. İyi bir tasarımcı olmanız için yaratıcı olmanız, yaratıcı olmanız için de çocuk olmanız gerekli. Hatalarınız olacak. Ama önemli olan hata yapmak değil, hatalardan ders çıkarabilmek. Siz bir robot değilsiniz, birer insansınız ve gelecekte ihtiyaç olan tek şey, yaratıcılık olacak. Aklınızda bulunsun.
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hala forum rankları yapıyor musunuz ?
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(12-03-2017 Saat: 15:17)Murat#Baykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hala forum rankları yapıyor musunuz ?

Evet, fakat istek almıyorum.
atakaj

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güzel yazı ve güzel anlatım. Teşekkürler hocam.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(12-03-2017 Saat: 15:19)kraljmehmet Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Güzel yazı ve güzel anlatım. Teşekkürler hocam.

Rica ederim.
atakaj

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güncel.
atakaj

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: