Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkiye Neden Gelişmiyor? Üretim Yapamıyoruz?
Arkadaşlar bu soruyu size soruyorum. Millet bilgisayar üretiyor bizimkiler yoğurt, adana kebabı vs üretiyor :D Neden başka millet iyi bir şeyler üretiyorken bizimkiler bu tür şeyler üretiyor :D

Neyse şaka bir yana sence neden üretemiyoruz, neden gelişemiyoruz?
Öyle insanlar vardır ki sadece fikirleri bile yepyeni ağaçların fidanlarını eker.

#MustafaKemalAtatürk(1881-193∞)

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Monster, casper , exper pc varya daha ne istiyorsunuz :P , okumayı kimse sevmiyor ki gelişelim :)
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu içerikleri üretecek kadar hayal gücümüz yok maalesef. Halkımızı küçümsemek istemiyorum fakat ürünler için hayal gücü bence çok önemli...
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
6.867.117.000 (7 MİLYAR TL YAKLAŞIK) bir ücret diyanet bakanlığına ödeniyor :) Fakat Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bakanlığına ödenen miktar 806.373.000 (806 Milyon TL).

Bu paraları devlet bakanlıklara veriyor.

Sizce bu neden gelişemediğimizi anlatmaya yetmez mi?

@Murat#Baykam
Öyle insanlar vardır ki sadece fikirleri bile yepyeni ağaçların fidanlarını eker.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Soru bile güzel ve üzerinde düşünülmesi gereken bir konu.

(Lütfen bu konuyu tartışmaya çevirmeyin ve mümkün mertebe kilitlemeyin.)
----------------
"Ana prensibimiz insana saygı" dedik, kimileri bunu yanlış anladı, sürekli tepemize çıktı. 
Bundan sonra ana prensibim: "isteyen istediği yere gitsin". Forumda sürekli negatif enerji yayanları, hakaret edenleri ya da hakaretimsi yazanları dahi banlayacağım. Forumda etkileşim azalacakmış umuruda değil. Yıllarca negatif enerjili insanlara katlandığım yeter.. 

Sonra duymadım, bilmiyordum yok.. 

Önemli konular listesi: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99072
Android 10tl programı: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=98074
Görevli kuralları: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=99597
10tl.net Geneli (Forum açma v.b.) Kurallar: https://destek.10tl.net/showthread.php?tid=25433

twitter.png https://twitter.com/10tlnet
discord.png https://discord.gg/fUC7A2W
email.png  info (at.) 10tl.net
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hayır hani her insan buraya bir düşüncesini yazsa bir sonuca ulaşabiliriz. Yorumlarınızı beklerim

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-02-2017 Saat: 18:35)Murat#Baykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Monster, casper , exper pc varya daha ne istiyorsunuz :P , okumayı kimse sevmiyor ki gelişelim :)

Monster Türk markası mı ?
Yeni öğrendim Monster Laptop alacaktım bunu duyunca vazgeçtim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-02-2017 Saat: 18:53)MrTom Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(28-02-2017 Saat: 18:35)Murat#Baykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Monster, casper , exper pc varya daha ne istiyorsunuz :P , okumayı kimse sevmiyor ki gelişelim :)

Monster Türk markası mı ?
Yeni öğrendim Monster Laptop alacaktım bunu duyunca vazgeçtim.

Hocam baya güldürdünüz ha :D

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Alın işte MrTom gibi düşünürseniz tabi gelişmez..
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-02-2017 Saat: 18:55)kraljmehmet Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Alın işte MrTom gibi düşünürseniz tabi gelişmez..

Espirisine dedim ciddiye almayın yine de alacağım.
@kraljmehmet
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Aslında "Çin" markası yerine yerli marka alın devlete destek verin. Her türlü "Çin malı"ndan iyidir

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben çoğu zaman Türk yapımı aletler vb. almaya çalışıyorum. Ama fazlada yok işte.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Annemin eskiden bir sözü vardır ,
"O kadar bilgisayara girdiğin kadar ders çalışsaydın bilim adamı olmuştun ..."
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bi arkadaşımız yukarıda bakanlıklara verilen ücretleri yazmış bunu üstündend gidiyorum. Ülkede dine gösterilen önem gelişmeye gösterilseydi bu olmazdı. Küçük bir çocuğa kimse fiziğin temellerini , kimyanın temellerini anlatmaz dua ezberletir. Bu yüzden ileriye gidemiyoruz. Keşke Avrupa'nın Rönesans'ta yaptığını yapabilsek.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Soyleyeceklerimle lutfen beni dinsiz veya din dusmani diye nitelendirmeyin.

Oncelikle gelisememizin tek nedeni bence dindir.Ha neden sadece din derseniz soyle acikliyim ,

İnsanlar dine o kadar bağli ki gunluk yasantimizda basimiza gelen olaylari kader diye nitelendiriyor,fakirse Allah'a dua ediyor vs.

İnanin Allah zaten dünyaya mudahale etse sira sizin dualariniza gelmeden bizden durumu cok daha kotu olanlarin sorinlarini cozmustu.Mesela Afrika...

Dine ve Allah'a burada kotu bir elestiri yaptigimi fusunmuyorum.Sadece insanin zihniyeti bozuk.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-02-2017 Saat: 18:39)#TheDark Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 6.867.117.000 (7 MİLYAR TL YAKLAŞIK) bir ücret diyanet bakanlığına ödeniyor :) Fakat Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bakanlığına ödenen miktar 806.373.000 (806 Milyon TL).

Bu paraları devlet bakanlıklara veriyor.

Sizce bu neden gelişemediğimizi anlatmaya yetmez mi?

@Murat#Baykam

Önde gelen üniversitedeki (üniversiteyi hatırlamıyorum) bir profesör; Bu üniversiteden nice doktorlar çıktı zehir ve salgın üretti, nice mimarlar çıktı işkence odaları yaptılar, nice bilim adamları çıktı silahlar ürettiler, bu üniversiteden çok zeki insanlar çıktı fakat insanlığı öğrenemediler.

Kıssadan hisse olayı diyanete vurmak saçmalık. Ülkenin durumundan dolayı refah seviyesinden kaynaklanan birşey. Ne üçkağıtçı insanlarla doluyuz o zekayı dolandırıcılığa kullanıyorlar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Alıntı:okumayı kimse sevmiyor ki gelişelim :)

Şu videoyu bir izlerseniz bence her şeyi anlarsanız.

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-02-2017 Saat: 19:15)Thetis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Soyleyeceklerimle lutfen beni dinsiz veya din dusmani diye nitelendirmeyin.

Oncelikle gelisememizin tek nedeni bence dindir.Ha neden sadece din derseniz soyle acikliyim ,

İnsanlar dine o kadar bağli ki gunluk yasantimizda basimiza gelen olaylari kader diye nitelendiriyor,fakirse Allah'a dua ediyor vs.

İnanin Allah zaten dünyaya mudahale etse sira sizin dualariniza gelmeden bizden durumu cok daha kotu olanlarin sorinlarini cozmustu.Mesela Afrika...

Dine ve Allah'a burada kotu bir elestiri yaptigimi fusunmuyorum.Sadece insanin zihniyeti bozuk.

Bazıları dini kullanarak prim yapıyor maalesef, sonra bazıları koyun gibi arkasından gidiyor. Sonra "Türkiye neden gelişmiyor?" diye soruyoruz.

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(28-02-2017 Saat: 18:56)#TheDark Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aslında "Çin" markası yerine yerli marka alın devlete destek verin. Her türlü "Çin malı"ndan iyidir

Yerli malı diye satılan ürünlerin parçaları çinden geliyor. Türkiye sadece montaj yapabiliyor.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Düsünce özgülügü kisitlaniyor. Yapilan iyi projeler Tübitak denen sözde kurum tarafindan kabul edilmiyor. Bu nedenlede ürün gelistirecek yada icat yapacak insanlar yok olup gidiyor. Ama Tavaf yapan Robot'a para yardimi veriyorlar. Dinden biraz daha uzaklasmamiz gerekiyor. Hersey dengesinde olmali. Herseyin fazlasi zarardir (Dinin bile.). Sonra ne cikiyor ortaya biliyormusunuz?
Aya veya Mars'a giden Astronotlar ne ile abdest alir? Babanin kizina sulanmasi günahmidir? Ramazanda unutup su icmek orucu bozarmi? Yav kardesim Kur'an'da hepsi yaziyor. Millet artik kafayi bozdu gerilemeye basladi. Söyle bir cevap bekliyorlar ''Evet Amcacim 28.02.2017 tarihinde müslümanliga update geldi''. Gercekten inanilmaz. Allah yar ve yardimcimiz olsun. Ülkede bilim ile din'i dengelemedikce. Laik bir yönetime sahip olmadikca bircok sorun ile karsilacagiz. Laiklik sart degil Siyasi Büyüklerimiz Dini kullanmasin yeter....

Bu arada cok güzel bir soru sormussun. Birbirimizin görüslerine saygi göstererek güzel tartismalar yapabiliriz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping