Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suriyeli İşçisini Dövüp Fotoğrafını Paylaşan İşverenden 'Şakaydı' Açıklaması
İşe Geç Kalan Suriyeli İşçisini Dövüp Fotoğrafını Paylaşan İşverenden 'Şakaydı' Açıklaması

İzmir'de bir işveren, işe geç kalan Suriyeli işçisini dövdükten sonra fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaştı. Skandal görüntünün sahibi sosyal medya hesabından "Türk'ün Suriyeliye intikamı" şeklinde paylaştığı fotoğrafta, işçinin karnına diziyle bastırdığı görülüyor.

Paylaşımıyla büyük tepki çeken Hasan Kartal, olayın sanıldığı gibi şiddet içermediğini, şakalaşmadan ibaret olduğunu söyledi. Fotoğraftaki Suriyeli Mustafa ile aynı işyerinde çalıştığını söyleyen Hasan Kartal, "Fotoğrafı paylaşırken üzerine yazdığım cümleler hatalıydı. Yazmamam gerekirdi" diye konuştu.

Paylaşılan bu görüntünün sosyal medyada hızla yayılmasının ardından kullanıcılardan da tepkiler gecikmedi...

s-20be22c170b4459296aab7212037b4fc94483b2e.webp

Söz konusu fotoğraf sosyal medyada büyük tepki toplarken, işçiyi önce dövüp sonra aşağılayan Şafak K. hakkında herhangi bir işlemin başlatılıp başlatılmadığı bilinmiyor.

s-c4d95d3f8e6f86ba228cc268930bf2f6d21ab7a8.webp

16 Şubat Perşembe günü yapılan bu paylaşım sosyal medyada hızla yayılmaya ve tepki çekmeye başladı. Paylaşım üzerine çok tepki aldığını belirten Hasan Kartal, olayı Doğan Haber Ajansı muhabirine anlattı.

Suriyeli Mustafa ile aynı işyerinde çalıştıklarını söyleyen Kartal, "Benim işveren olduğum yönünde haberler var. Ben işveren değil, o iş yerinde işçiyim. İkimiz de kalite kontrol bölümünde çalışıyoruz. Mustafa 3-4 aydır bizimle çalışıyor. Gün içinde defalarca şakalaşırız. Ben bu fotoğrafı şakalaşırken çektim. Paylaşıp paylaşamayacağım konusunda çekişirken, fotoğrafı Facebook hesabımdan paylaştım. Yazdığım başlık hatalı oldu. O şekilde yazmamam gerekirdi. Ancak olayın içinde şiddet yok. Sadece şakalaşma var" dedi.

'Hakaret edenler, tehdit edenler var ama yaptığım sadece şakaydı'

s-15c76e0c6122fb2d38b99d6169620b910807cdeb.webp

Paylaşımın üzerine çok fazla tepki mesajı aldığını belirten Hasan Kartal, "Hakaret edenler, tehdit edenler var. Ben de cevap vermek yerine bir süreliğine hesabımı dondurdum. Olay ciddi olsaydı çok farklı şekilde tepki verebilirdim. Ancak olayın şaka olduğunu bildiğim için mesajlara yanıt bile vermiyorum" diye konuştu.

İşçisine yaptığı bu davranışa Ekşi Sözlük ve sosyal medya da sessiz kalmadı...

Alıntıdır
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yap yap özür dile.. Ayıp hemde çok ayıp..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:foru -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping