Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Youtube'da ve Yayıncılıkta Kullanılabilecek Uygun Mikrofonlar
Youtube'a başlayanların en büyük sorunlarının başında ekipmanlar gelir. Mikrofon da yayıncılıkta çok önemlidir. Sesinizi iyi alan bir mikrofon olmak zorundadır.
Şimdi ucuzdan pahalıya doğru mikrofonları sizlere açıklamaya çalışacağım ve kullanan kişileri de yazarsak size örnek olabilir :)

Telefonunuz
* Telefonunuzu kullanarak iyi ses elde edebilirsiniz. Fakat ortamda ses olmamasına dikkat edin :)

BM-800 Mikrofon ( 40-50TL )
* İlk başlarda benim de kullandığım tavsiye edebileceğim güzel bir mikrofon. Aliexpress'ten alabilirsiniz. Şuan kullanan youtuber görmedim fakat Enes Batur ilk olarak bu mikrofonla Youtube'a başlamıştır.

Behringer C1 ( 270TL )
* Bu mikrofonu fazla önermem. Jak girişli olduğu için yanında mixer alırsanız iyi iş yapar. Kerim Demir kullanıyor..

Blue Snowball ( 400TL )
Güzel uygun fiyatlı. Fiyat performans ürünü denebilecek bir şey. Parasının hakkını veriyor. Batuhan Çelik ve RuLingGame kullanmakta.

Behringer C1u ( 460TL )
* Fiyatlar Türkiye'de böyle pahalı. Fakat başka yerlerde 200 TL'ye bulabilirsiniz. Çoğu youtuber'ın başladığı mikrofonlardandır kendileri :)

Samson C01u Pro ( 520TL )
* Şu anda benim de kullandığım ÇOK ÇOK kaliteli bir mikrofondur. Ben tabii bu kadara almadım. Aliexpress'te 300TL'ye mevcut. Yani 84 dolar. Kesinlikle Youtube için en güzel mikrofonlardan biridir. Ayrıca bu mikrofonu Oğuzhan Ohrili kullanmaktadır :)

Blue Yeti ( 720TL )
* Bir zamanlar hayalini kurduğum güzel bir mikrofondur. Tavsiye ederim şiddetle :)

Rode NT Usb ( 1030TL ) 
* Fazla söze gerek yok :) Fiyat kendince konuşuyor zaten... Muhteşem bir mikrofondur kendileri. Enes Batur gibi büyük youtuberların da tercihidir :)

Audio Technica AT2020 usb+ ( 1270TL )
* Bu mikrofon da üst seviye bir mikrofondur. ForeverGamers - Muhammet'in de kullandığı güzel ses veren bir mikrofondur. Paranız varsa alabilirsiniz :)

Blue Spark ( 1905TL )
* Tam stüdyo kalitesi. Bence çok gerekli değil. Rode'un verdiği kaliteyi tercih ederim ancak bu da güzeldir. Ama yanınızda birleştirici almak zorundasınız. Baturay'ın bir zamanlar kullandığı "portakal" bu işte :)

Hepsi bir araştırma sonucudur. Hepsini araştırmıştım bilgilerimi paylaştım. 
Samson almanızı tavsiye ederim.
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
En önemlisi hızlı bir internet.
eskilere hasret kaldık.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-02-2017 Saat: 23:50)RedOx Nickli Kullanıcıdan Alıntı: En önemlisi hızlı bir internet.

O da var tabii :)
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Oraya MXL 440 ekleyelim Farklı Bilgiler kullanıyor :D şaka bir yana benim de hayalimi süsleyen neumann u87 mikrofon :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tabi ki røde :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Mikrofon hemde ses olarak Razer Kraken 7.1 önerebilirim 5.1 kanallı dijital mikrofonu mevcut cok net bir ses veriyor ve etraftaki sesleri emiyor diyebilirim , fiyat /570TL
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-02-2017 Saat: 13:24)Enes Bayraktar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mikrofon hemde ses olarak Razer Kraken 7.1 önerebilirim 5.1 kanallı dijital mikrofonu mevcut cok net bir ses veriyor ve etraftaki sesleri emiyor diyebilirim , fiyat /570TL

Bana sorarsanız kulaklık amacına uygun kullanılmalı. Youtube videolarında kullanmaya değmez..
& digital artist
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping