Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Material Design Footer - #Power
bkp3rV.png
Demo site: http://tasarim.10tl.net/index.php
Renklerini değiştirip özelleştirmesi tamamen size kalmış. Ayrıca küçük ayrıntılar da ekledim. Onlara dikkat edin, estetiği arttıran şeyler.

HTML:
Kod:
<div id="pfooter">  
<div class="wrapper">
<div class="artinvisible">
  <div class="title">Hakkında</div>
  <div class="description">İnternette benzerlerinin olduğu material design bir footer yaptım sizler için. Güle güle kullanın. Daha uzun açıklama yazarsanız daha iyi görünür. -#Power</div>
</div>
  <div class="artinvisible" style="float: right;">
  <div class="title">Linkler</div>
  <div class="description"><a href="#">Link 1</a><br/><a href="#">Link 2</a><br/><a href="#">Link 3</a></div>
  </div>
</div>
</div>
<div class="copyright"><div class="wrapper">
  © 2017 Copyright. Tüm hakları saklıdır.
</div>
  </div>

CSS:
Kod:
#pfooter {
    color: #fff;
    background: #3F51B5;
    padding-top: 15px;
    padding-bottom: 10px;
    width: 100%;
    -webkit-box-shadow: 0px -11px 35px -8px rgba(92,107,192,1);
    -moz-box-shadow: 0px -11px 35px -8px rgba(92,107,192,1);
    box-shadow: 0px -11px 35px -8px rgba(92,107,192,1);
}

#pfooter .title {
    font-size: 18px;
    padding-bottom: 4px;
    display: block;
}

#pfooter .description {
    display: block;
    padding: 0;
    margin: 0;
}

#pfooter .artinvisible {
    width: 30%;
    display: inline-block;
    position: relative;
    height: auto;
}

#pfooter a {
    text-decoration: none;
}

#pfooter a:link {
}

#pfooter a:visited {
}

#pfooter a:hover {
    background: #303F9F;
    border-radius: 2px;
    transition-duration: 0.3s;
}

.copyright {
    background: #303F9F;
    padding-top: 10px;
    padding-bottom: 10px;
    width: 100%;
}

İyi kullanımlar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Material design kurallarını gözden geçirsen daha iyi olur , idare eder gibi gözüküyor şu kenardaki yerin pembe border'ini kaldırsan birde üstüne gelince yana kaymasa daha iyi olur material design'da aşırı fazla bir efekt kullanımı söz konusu degildir , ayrıca flat gibi heryere border eklenmez daha cok shadow kullanılır ^^ güzel.
URL : https://material.io/guidelines/#
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hover ayrı hava katmış
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(11-01-2017 Saat: 17:50)Enes Bayraktar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Material design kurallarını gözden geçirsen daha iyi olur , idare eder gibi gözüküyor şu kenardaki yerin pembe border'ini kaldırsan birde üstüne gelince yana kaymasa daha iyi olur material design'da aşırı fazla bir efekt kullanımı söz konusu degildir , ayrıca flat gibi heryere border eklenmez daha cok shadow kullanılır ^^ güzel.

O link çok sıradan duruyordu ben de bir şeyler yapayım dedim. O kadar flat design kullanmışım ki kullanmadan edemedim heralde. Kuralları okumuştum gözümden kaçmış sanırım. Shadowun çok ağırlıklı olduğunu gördüm zaten de o linke başka bir şey katmak aklıma gelmedi.
Bir bakınca gerçekten biraz anormal görünüyormuş aslında :D İlgileniyorum o kısımla.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
oo kardeşim :) yoksa tasarim tekrar mı canlanacak :)
Ellerine sağlık güzel olmuş.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(11-01-2017 Saat: 18:17)mehmeteq Nickli Kullanıcıdan Alıntı: oo kardeşim :) yoksa tasarim tekrar mı canlanacak :)
Ellerine sağlık güzel olmuş.

Bilmiyorum bakıcam. Sağol.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çok güzel :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(11-01-2017 Saat: 17:50)Enes Bayraktar Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Material design kurallarını gözden geçirsen daha iyi olur , idare eder gibi gözüküyor şu kenardaki yerin pembe border'ini kaldırsan birde üstüne gelince yana kaymasa daha iyi olur material design'da aşırı fazla bir efekt kullanımı söz konusu degildir , ayrıca flat gibi heryere border eklenmez daha cok shadow kullanılır ^^ güzel.

Aynı şeyler ortaya çıkması zorunlu mu? Farklılık iyidir.

Mert görselliği sönük kalmış. Görsellikte eklersen güzel olur onun dışında çok güzel eline sağlık.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(11-01-2017 Saat: 18:46)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Aynı şeyler ortaya çıkması zorunlu mu? Farklılık iyidir.

Mert görselliği sönük kalmış. Görsellikte eklersen güzel olur onun dışında çok güzel eline sağlık.

Material Design kullanıyorsa kuralları böyle aynı nasil flat'ın kuralları varsa material'da öyle düşünebilirsin aynı zamanda ordakiler ile google'in flat'ını harmanlarsan google design kullanırsan yani cok daha güzel tasarımlar cıkıyor (Material deniyor genede) önemli olan ordakinin aynısı degil ordakileri kullanarak cok daha güzel tasarımlar cıkarmak , cıkıyorda zaten mert daha yeni material design konusunda inanıyorum 1 ay sonra müthiş temalar ve tasarımlar ile karşımıza cıkıcak.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güzel ilk defa mybb de böyle bir adım atıldı :D
Amacım : temalarda material kullanılması
EDİT : Güzel olmuş kullandım .
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Materialize.css kullanırsan daha basit bir şekilde yapabilirsin. Ellerine sağlık hoş gözüküyor
Builds mobile apps or something
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(11-01-2017 Saat: 19:49)MuratBaykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Güzel ilk defa mybb de böyle bir adım atıldı :D

Sağol ben de istiyorum da Mybbnin yapısı el vermiyor, özellikle responsive yapma konusu çok sıkıntılı, baştan aşağı kendi css'lerini yazarsan olur anca. Bayağı zor bir şey bu da çok kafa patlatmak gerek böyle bir şey yapmak için.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Square temasını hatırlattı bana. Eline sağlık güzel kullanılabilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(11-01-2017 Saat: 21:15)#Power Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(11-01-2017 Saat: 19:49)MuratBaykam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Güzel ilk defa mybb de böyle bir adım atıldı :D

Sağol ben de istiyorum da Mybbnin yapısı el vermiyor, özellikle responsive yapma konusu çok sıkıntılı, baştan aşağı kendi css'lerini yazarsan olur anca. Bayağı zor bir şey bu da çok kafa patlatmak gerek böyle bir şey yapmak için.

Okadar'da zor degil mert , mybb'nin tüm css lerini iptal edip kendin jquery'ni ve materializecss'ini kuruyorsun ardından kendi css dosyanı harici bir yerden oluşturup yazmaya başliyorsun , eğer js'lerden mybb nin kendi js lerini kaldirirsan cok sıkıntı yaşarsın cookie yoluyla oldugu için aynı zamanda materialize'de mybb'nin formları cok sıkıntılı ondan dolayı o formların css'lerinide baştan yaziyorsun ve olay bitiyor :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konu güncellendi.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ellerine sağlık.
https://instagram.com/alphazzers
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler: