Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korsan oyunların önüne geçecek fikrim
Merhaba değerli arkadaşlarım.Bir süredir yokum forumda fakat yeniden döndüm sizlerin yanına.Konuya geleyim.
Dün gece yatarken aklıma gta 5 geldi.Rockstar Gamesi felan düşünürken dedim ki içimden 
ulan bu adamlar bu oyunlara 4 sene veriyor.20.000 tane satılıyorsa korsan olarakda 200.000 tane indiriliyor.Bu adamların hakkının yenmesi benimde sinirimi bozdu ve iyi bir düşünce ise rockstara mail atacağım.

Düşüncem;

Öncelikle her oyun çıkmadan cd ile satılıyor değilmi.CD nin içinde key oluyor.O keyi linke çevireceğiz biz.Rockstar her cd için bir başvuru formu üretecek.CD yi pcnize taktığınızda o başvuru formu açılacak ( internet gerekli ). Başvuru formuna Kişisel bilgiler ve PC Bilgileri eklenecek.Başvuran kişi gönder tuşuna bastığında bu bilgiler veritabanına işlenecek.Yükleniyor ekranında oyun dosyalarının her birine başvuran bilgisayar bilgileri kişisel bilgiler her bi yerine virüs gibi gömülecek.Kullanıcının haberi bile olmayacak ama.
Bu işlem bittikten sonra kullanıcı sadece o pcden oynayabiliecek oyunu.Başka bir bilgisayara yüklemek isterse yine cd ile başvuru yapabilir.Eğer oyun başvurusuz başka bir 
pcde çalıştığı tespit edilirse sistem dosyalarındaki bilgisayar bilgileri oyunu açmaya çalıştığınız bilgisayar bilgileriyle uyuşmadığı için oyun açılmayacak ve otomatik rockstara bir rapor gönderecek.Rockstar games bu raporu incelerken veritabanından oyunun kime ait olduğunu ve hangi bilgisayarda açtığını görebiliecek.Eğer korsan indirilmişse internette oyunu paylaşan kişiye federal dava açılacak.Böylece korsan oyunların önüne geçilmiş olur.Fikirlerin hiçbiri alıntı değildir.10 dakikalık düşünce :) Ve rockstar gamesin yetkilileri bu fikri kolayca yapabilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Rockstar Games gibi bir firma bence bunları zaten düşünmüştür.. ama ne olursa olsun bir şekilde cracklemeyi başarıyorlar..

PS3 gibi bir platforma'da aşırı güvenlikli dediler.. sonra o platform hacklendi hackleyen adam PS4'ün güvenlik sistemini kendisi yazdı şu an sony firmasına çalışıyor.. Ben olsam aynısını ben de yapardım muhtemelen bu adam benim sistemi mi bir şekilde kırıyorsa ben bu adama kendi firmamda iş veririm güvenliği mi bu adam sağlar.. yapılması gereken bu bence..
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Grafik Destek Platformu | Aslında Herşey -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping