Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Din ile ilgili bazı sorularım var?
Ateist değilim, ama bazı sorularım var arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim.
  1. Eğer Allah herşeyi biliyosa her istediğini yapıyosa neden bizi sınava yolladı saçma olduğundan inanamıyorum
  2. Allah kime, neyi ispatlamak istiyor?
  3. Madem kaderimiz önceden belirlenmişti neden bizi gönderdi?
  4. adem ve havvanın cennetten atılma sebebi şeytan ama şeytan onlardan önce cennetten atıldıysa şeytan cennete nasıl girer ?
Ateist değilim dediğim gibi ama bazı ateist kişilerle konuştuğumda aklıma bunlar takıldı cevaplarmısınız? onlara verebilecek bir cevabımda olsun istiyorum.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
1. sorun için daha önce bir video izlemiştim sende izle bi o zaman anlarsın
https://www.youtube.com/watch?v=FcRDLP5xWac
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-05-2016 Saat: 17:09)TexLİeMeD Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 1. sorun için daha önce bir video izlemiştim sende izle bi o zaman anlarsın
https://www.youtube.com/watch?v=FcRDLP5xWac

Teşekkürler, diğer sorularımada cevap bekliyorum
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
2.Soru ; Allah Kimseye Bir Şey İspatlamak İstemiyor Sadece Bizi Bir Sınava Gönderdi Cennet Ve Cehenneme Girmek İçin Topraktan Yaratıldık Topraga Gidecegiz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
3. Dediğim Gibi Kader Berat Kandilimizde Belli Oluyor,Dun Berat Kandiliydi.Yani Kaderlerimiz Baştan Yazıldı.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
4.Adem A.s Ve Havva A.s İlk Yaratılan İnsanlardır.
Âdem Aleyhisselam

Yeryüzünde yaratılan ilk insan ve ilk peygamber, bütün insanların babası.

Allahü teâlânın emri ile melekler çeşitli memleketlerden topraklar getirdiler. Çeşitli memleketlerden getirilen toprakları melekler su ile çamur yapıp insan şekline koydular. Bu şekilde Mekke ile Taif arasında kırk yıl yatıp “salsal” oldu yani pişmiş gibi kurudu. Önce Muhammed aleyhisselamın nuru alnına kondu. Sonra Muharremin onuncu Cuma günü ruh verildi. Her şeyin ismi ve faydası kendisine bildirildi. Boyu ve yaşı kesin olarak bildirilmedi.

Not ; Sende Kafanı Fazla Yorma Bence,Bunlar Hep Kafirlerin Soruları.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
2.Soru Cevabı için teşekkürler fakat : Allah herşeyi biliyor ise bizi neden sınava gönderdi? Cennet ve Cehenneme gideceğimizi biliyor?
Diğer cevapların için teşekkür ederim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Böyle soruları fazla takmamalısın,bu sorular seni imandan uzaklaştırabilir.Bu soruları sormak yerine kuran'ın mucizelerini internetten izlersen,doğru dinin islam olduğunu rahat bir şekilde anlar ve bir daha sormassın.Tesadüf olması imkansız olan olaylar kur'an da mevcut.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Altın oran, matematik ve sanatta, bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği sanılan geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır.

Eski Mısırlılar ve Yunanlar tarafından keşfedilmiş, mimaride ve sanatta kullanılmıştır.

Altın Oran; CB / AC = AB / CB = 1,618033988749894
Bir doğru parçasının |AB| Altın Oran'a uygun biçimde iki parçaya bölünmesi gerektiğinde, bu doğru öyle bir noktadan © bölünmelidir ki; küçük parçanın |AC| büyük parçaya |CB| oranı, büyük parçanın |CB| bütün doğruya |AB| oranına eşit olsun.

Altın Oran, pi (π) gibi irrasyonel bir sayıdır ve ondalık sistemde yazılışı; 1,618033988749894...'tür. -noktadan sonraki ilk 15 basamak- Bu oranın kısaca gösterimi: \frac{1+\sqrt{5}} {2} olur. Altın Oranın ifade edilmesi için kullanılan sembol, Fi yani Φ'dir.

Mesela Yukardaki Altın Oran,Allah Herşeyi Belli Bir Düzene Göre Yaratmıştır.

Bence Kafanı Yorma Daha Fazla Kardeşim,İyi Günler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-05-2016 Saat: 17:25)Dorre Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 2.Soru ; Allah Kimseye Bir Şey İspatlamak İstemiyor Sadece Bizi Bir Sınava Gönderdi Cennet Ve Cehenneme Girmek İçin Topraktan Yaratıldık Topraga Gidecegiz.

(22-05-2016 Saat: 17:28)Dorre Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 3. Dediğim Gibi Kader Berat Kandilimizde Belli Oluyor,Dun Berat Kandiliydi.Yani Kaderlerimiz Baştan Yazıldı.

(22-05-2016 Saat: 17:30)Dorre Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 4.Adem A.s Ve Havva A.s İlk Yaratılan İnsanlardır.
Âdem Aleyhisselam

Yeryüzünde yaratılan ilk insan ve ilk peygamber, bütün insanların babası.

Allahü teâlânın emri ile melekler çeşitli memleketlerden topraklar getirdiler. Çeşitli memleketlerden getirilen toprakları melekler su ile çamur yapıp insan şekline koydular. Bu şekilde Mekke ile Taif arasında kırk yıl yatıp “salsal” oldu yani pişmiş gibi kurudu. Önce Muhammed aleyhisselamın nuru alnına kondu. Sonra Muharremin onuncu Cuma günü ruh verildi. Her şeyin ismi ve faydası kendisine bildirildi. Boyu ve yaşı kesin olarak bildirilmedi.

Not ; Sende Kafanı Fazla Yorma Bence,Bunlar Hep Kafirlerin Soruları.

@Dorre tek tek yazmanızın anlamı nedir? Hepsini bir arada yazamıyormusunuz?
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Canım Kardeşim,Yorumlarım Fazla Olması Alexa Sıralamamıza Katkıda Bulunur.
eee,Hepimiz Forumun Gelişmesini Canlanmasını İstiyoruz Bunu Yapmalıyız.
Umarım Anlamışsındır.

İyi Forumlar
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-05-2016 Saat: 17:37)Dorre Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Canım Kardeşim,Yorumlarım Fazla Olması Alexa Sıralamamıza Katkıda Bulunur.
eee,Hepimiz Forumun Gelişmesini Canlanmasını İstiyoruz Bunu Yapmalıyız.
Umarım Anlamışsındır.

İyi Forumlar
@Dorre Madem sitenin o kadar gelişmesini istiyorsun,forum kurallarını hiç okudunmu?
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@AloneDark61 Okudum Yorum Yapmak Yasak Değil Yazıyor Dimi ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Dorre Yorum Yapmak Yasak Değil Ama Art Arda Yazmak Yasak Zorunlu Kalmadıkça.
@AloneDark61 Tamam Kardeşim Biraz Sakin.
Dorre Birdaha Yapmazsın İşte.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-05-2016 Saat: 17:32)Marjinal Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 2.Soru Cevabı için teşekkürler fakat : Allah herşeyi biliyor ise bizi neden sınava gönderdi? Cennet ve Cehenneme gideceğimizi biliyor?

Atiyorum matematik dersinde kotusun. Öğretmenin senin ne alacağını az çok bilir. Ve seni sınava sokmadan direkt 10 verse kabul eder misin ?

Allah da bizim cennete gidip gitmeyecgimizi biliyor. Haşa allah sana sen sınava girmeden direkt cehenneme gidiyorsun dese kabul eder miydin ? Neden gidiyorum, ne yaptım diye sormaz miydin ? 

İşte mahşerde itirazımız olmayacak :)

İnşallah mesaj yerine ulasmistir
vov.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bunlar paradoks sorulardır, şimdi sessizce düşün durdurulamayan bir tren durdurulamayan taşa çarparsa ne olur? Evet,evet kavram kargaşasına düştün değil mi? Paradoks sorular insanların beynini felç eden sorulardır. Bu nedenle fazla kafanı yorarsan akıl kaybı yaşayabilirsin.İnanmak veya inanmamak senin ellerindedir, iki seçenekte mantıklı ancak garantiye almak varken inanmamak saçma olur.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-05-2016 Saat: 18:15)Ripbyrustavi02 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bunlar paradoks sorulardır, şimdi sessizce düşün durdurulamayan bir tren durdurulamayan taşa çarparsa ne olur? Evet,evet kavram kargaşasına düştün değil mi? Paradoks sorular insanların beynini felç eden sorulardır. Bu nedenle fazla kafanı yorarsan akıl kaybı yaşayabilirsin.İnanmak veya inanmamak senin ellerindedir, iki seçenekte mantıklı ancak garantiye almak varken inanmamak saçma olur.

Son dediğin kesinlikle sacma, inansak ne kaybederiz şeklinde inanacaksan hiç inanma. Böyle samimiyet olmaz çünkü ..
vov.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben bir ateist olarak cevaplıyorum, bu sorulardan öte kendinize sormanız gereken soru bu kadar büyük bir varlık neden bu düzeni kurdu? Canı mı sıkıldı elemanın? Nefsi yok, külli iradesi var deniyor. Tapınmamıza da ihtiyacı yok o zaman. İşsiz mi bu adam? Evreni niye yarattı? Neden bu düzen var? Yapacak bir şey mi bulamadı? Yaşama sebebimiz ne? Niye cennet cehenneme gidiyoruz biz? Eğer islam hak dinken külli iradeye sahip olan tanrı insanlara kötülük yaparak cennete girebilirsiniz hükmünü verseydi, bu dine inanacak mıydınız? Cehenneme gitmemek için veya cennete gideyim diye mi inanıyorsunuz? Yoksa amacınız doğru bir insan olmak mı? Sizin dininize saygısızlık etmiyorum. Ama şimdi bana "Allah yohsa insan nasıl oluştu??? He söyle baham." diyecek kişileri dikkate bile almıyorum. Sadece gerçekten sorulması gereken soruları yazdım buraya. İyi forumlar...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
1.Eğer Allah herşeyi biliyosa her istediğini yapıyosa neden bizi sınava yolladı saçma olduğundan inanamıyorum
2.Allah kime, neyi ispatlamak istiyor?
3.Madem kaderimiz önceden belirlenmişti neden bizi gönderdi?
4.adem ve havvanın cennetten atılma sebebi şeytan ama şeytan onlardan önce cennetten atıldıysa şeytan cennete nasıl girer ?

Cevaplar:
1. İnsanın iradesi vardır. İnsanlar bundan sınav olur. İyi ve kötüyü kavramak,iyinin yolundan gitmek gerekir.

2.Allah kimseye hiç bir şey ispatlamaya çalışmıyor zaten.

3.Öncelikle kader Türkçe bir kelimedir. Kuranda kader geçmez. O kelime "Kadar"'dır. Ölçü anlamına gelir. Allah her şeyi belirli bir ölçüye göre yaratmıştır. Dediğim gibi kadere insanlar yön verir iradesi ile.

4.Acaba böyle bir şeyi nereden duydunuz?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-05-2016 Saat: 17:32)Marjinal Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 2.Soru Cevabı için teşekkürler fakat : Allah herşeyi biliyor ise bizi neden sınava gönderdi? Cennet ve Cehenneme gideceğimizi biliyor?

Siz Allah'ı yanlış tanımlamışsınız. Allah her şeyi bilir. "Her şeyi" Biz cennete veya cehenneme gideceğimizi seçeriz. Allah Cennete gidersek ne olacağını cehenneme gidersek ne olacağını da bilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:iyib -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping