Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Analytics Kodunu Yeniden Alma (Resimli Anlatım)
Merhaba arkadaşlar Google'nin web site verilerini ücretsiz olarak sunduğu Google Analytics servisi var.Bize ziyaretçilerimizin sayısını,nerden geldiklerini,hangi bağlantılardan geldiklerini ve hangi sayfaları ziyaret ettikleri gibi birçok bilgiyi bir arada sunmaktadır.

Biz bu konumuzda ise google analytics kodunu kaybettiğinizde veya herhangi bir şekilde sitenizde değişiklik yapmış ve analytics kodunu kaybetmişseniz hiç üzülmeyin bu konu size kodunuzu tekar almayı anlatmaktadır.Sırasıyla adım adım resimli olarak anlatıma başlıyorum...

1.Adım : Google Analytics'e giriyoruz.

Kod:
https://www.google.com/analytics

a)Google analyticse girince varolan hesabınızla oturum açın (kodu hangi hesabta kaybettiyseniz)

2.Adım : Hesabınıza bağlandığınız zaman aşağıda ki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.Buradan Tüm Web Site Verileri linkine tıklayın...

qg0xd.png

3.Adım : Web sitenizi seçin daha sonra sağ tarafta yer alan yönetici linkine tıklayın...

a)Bu bölümde isterseniz yeni bir hesab oluşturulabilir veya asıl konumuz olan varolan hesabınızın bilgilerine ulaşabilirsiniz.

qg12t.png

4.Adım : Bu bölümde siteniz hakkında kısa bilgiler vermektedir.Bu bölümde sitenizin birçok ayarını yapabilme şansınız var biz kaybettiğimizanalytics kodunu tekrar almayı anlatıyoruz.

Web Sitenizin ismine tekrar tıklayın...

5.Adım : Açılan pencere aşağıda belirtmiş olduğum kırmızı alanda ki yere yani "İzleme Bilgileri" kısmına tıklıyoruz ve kaybettiğimiz kodumuz burada.

Alıntıdır
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping