Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emoji ile Şifreleme Geliyor

JAQ05Y.jpg
“Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı, en az 1 harf içermeli ve özel karakter içermelidir.” Çoğu internet kullanıcısı bir platforma üye olacağı zaman bu uyarı ile karşılaşıyor. Şifrelerin güvenli için olan bu yöntem yine de çoğu zaman hackerların kurbanı olmaktan kurtulamıyor.

Şifrenizi Emoji ile Oluşturun

İngiliz Intelligent Environments firması hack yolunun önüne geçmek için ilginç bir şifreleme sistemini duyurdu. Firmanın geliştirmiş olduğu sistem ile emoji kullanarak şifreleme yapmak mümkün. 44 farklı emojiden 4 tanesini seçerek kullanılan Emoji Passcode sistemi 15-25 yaş arasındaki gençleri hedef alıyor.
Emoji Passcode ile 3 milyon 498 bin 308 farklı kombinasyonlar ile şifre oluşturulabileceğinin altı çiziliyor.

Intelligent Environments’in yöneticisi David Webbe bu sistemin patentini almadıklarını bankaların diledikleri zaman Emoji Passcode sistemini kullanabileceklerini dile getirdi.
Emoji Passcode sisteminin klasikleşmiş rakam, harf ve sembollerden oluşan şifreleme yönteminden daha güvenli olmayacağını düşünenlerin sayısı çok fazla. Bakalım bu sistem geliştirilip klasik yöntemin yerini alabilecek mi?

Alıntıdır.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Vay be :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(24-03-2016 Saat: 17:33)ertank Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Vay be :D

Bence saçma olmuş Brute force deneme yanılma yöntemiyle kolayca kırılabilir bu şifreler ancak ''şifre:)'' gibi olursa olabilir '':)'' yerine emoji gelecek.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(24-03-2016 Saat: 18:36)Ripbyrustavi02 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(24-03-2016 Saat: 17:33)ertank Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Vay be :D

Bence saçma olmuş Brute force deneme yanılma yöntemiyle kolayca kırılabilir bu şifreler ancak ''şifre:)'' gibi olursa olabilir '':)'' yerine emoji gelecek.

Bende düşündüm aslında brute force ile milyonlarca facebook hesabı senin olur :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
brute forcelerle olur dediğiniz fakat unutmayın ki emoji :) bu şekilde algılamayacak :) farklı bir şifreleme sistemi olarak yani sen :) bu gülüşü yapacaksın ama "da4b0ade0d8d6c61298a78613510bccf" sana şu şekilde 4 defa iç içe şifrelenmiş bir şekilde görebilceksin onu baktığında yani sandığınız kadar basit olsaydı zaten, adamlar yapmazdı bunu şurdan anladım çünkü 44 farklı ifadede 4 tane istiyorsa önümüzde brute force ile 4 seneçek var 4 tane aynı şekilde ayarlamak 1, 2 aynı 2 aynı şekilde ayarlamak 2, 1 , 2 , 3 , 4 şeklinde sıralı vs. bu şekilde ayarlamak brute forceyi bunu yapabilirler ve çokta kolay kırılabilen bir sistem olur ama adamlar şunu yapıyor, o emojilerin şifrelemesini ve ulaşılamaz hale getirilmesini 3 milyon bilmem kaç farklı şifreleme şekli derken onu kastediyor yani bu en yüksek güvenlik düzeyleri demek oluyor adamlar çalışıyorlar :=)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çok Saçma Ben Geleceğin İyi Olcağını Sanıyordum Böyle saçmalığın olcağını bilmiyordum .
Kimse kullanmayacak bence sen 10 emojili bir şifre yaparsan unutursun bile.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

500000 -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping