Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aldığınız Kararları Alışkanlık Haline Getirmek İçin 6 Adım
bir çoğumuz hayatımızdaki olumsuzluklardan mümkün olabildiğince arınmak ve temiz başlangıçlar yapmak için kendimizle ilgili değişiklik kararlarını çoktan aldık. Sayfalarca uzayabilecek ‘yapılacaklar’ listesini oluşturduktan sonra ise çoğu zaman yazdığımız listeye tekrar dönüp bakmaz ve hayatımıza kaldığı yerden, aynı şekilde devam ediyoruz. Değişim için karar almaktan daha zor olan şey, bu kararları uygulamaya geçirmek. Değişim kararını uygulamaya geçirmekten daha da zor olansa, bu kararı sürdürülebilir kılmak.

Alışkanlıklarınızın kölesi değil efendisi olabilmek için değişim sürecinde asla göz ardı etmemeniz gereken adımlara göz atabilirsiniz.

“Alışkanlıkları değiştirmek zordur.” Oldukça klişe olan bu söylemin doğruluğundan kimsenin şüphesi yok, fakat aklımızdan çıkarmamamız gereken şey, zorun imkansız demek olmadığı.

Bazılarımız için sigarayı bırakmak, bazılarımız için her gün düzenli olarak diş fırçalamak, bazılarımız için kendine daha çok zaman ayırmak, bazılarımız içinse daha sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek… Yeni yıl için hazırlamış olduğunuz listede ne olursa olsun, listedeki kararlarınızı uygulamaya geçirmek ve kalıcılığını sağlamak için izlemeniz gereken adımlar aynı.

Alışkanlıklarınızın kölesi değil efendisi olabilmek için değişim sürecinde asla göz ardı etmemeniz gereken adımları sizler için derledik.

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(02-03-2016 Saat: 23:47)Neon Bariol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bir çoğumuz hayatımızdaki olumsuzluklardan mümkün olabildiğince arınmak ve temiz başlangıçlar yapmak için kendimizle ilgili değişiklik kararlarını çoktan aldık. Sayfalarca uzayabilecek ‘yapılacaklar’ listesini oluşturduktan sonra ise çoğu zaman yazdığımız listeye tekrar dönüp bakmaz ve hayatımıza kaldığı yerden, aynı şekilde devam ediyoruz. Değişim için karar almaktan daha zor olan şey, bu kararları uygulamaya geçirmek. Değişim kararını uygulamaya geçirmekten daha da zor olansa, bu kararı sürdürülebilir kılmak.

Alışkanlıklarınızın kölesi değil efendisi olabilmek için değişim sürecinde asla göz ardı etmemeniz gereken adımlara göz atabilirsiniz.

“Alışkanlıkları değiştirmek zordur.” Oldukça klişe olan bu söylemin doğruluğundan kimsenin şüphesi yok, fakat aklımızdan çıkarmamamız gereken şey, zorun imkansız demek olmadığı.

Bazılarımız için sigarayı bırakmak, bazılarımız için her gün düzenli olarak diş fırçalamak, bazılarımız için kendine daha çok zaman ayırmak, bazılarımız içinse daha sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek… Yeni yıl için hazırlamış olduğunuz listede ne olursa olsun, listedeki kararlarınızı uygulamaya geçirmek ve kalıcılığını sağlamak için izlemeniz gereken adımlar aynı.

Alışkanlıklarınızın kölesi değil efendisi olabilmek için değişim sürecinde asla göz ardı etmemeniz gereken adımları sizler için derledik.

teşekkürler, bir ara izleyeceğim videoyu. Benim tavsiyem şu şekilde:
*ben telefon kullanmıyorum. kullansam da saatlik açıp kapıyorum. yanımda nereye gidersem gideyim küçük bir not defterim oluyor. her iki kapağında da edindiğim davranışlarım, yapmam gerekenler, ilke edindiğim özlü sözler(ata sözleri, kitaplardan kesitler gibi) vardır mutlaka. iç sayfaları ise günlük liste halindedir. bu tabiki birinci yaptığım iş.
ikincisi ise odamda belli başlı, sık kullandığım yerlere küçük yapışkan notlar eklemek. mesela yarın okula 12:50'de gitmem gerek. yatağımın kenarında(saatin üstünde) bir not yapıştırılmış şekilde(Okul-Devamsızlık-Sonuç => 12:45) diye.

son olarakta alışkanlık bana göre inanç gibi. Yani senin de dediğin gibi "Alışkanlıkları değiştirmek zordur" artık klişe bir laf ve kişi bu lafa inandığı için değiştirmek istemiyor alışkanlıklarını.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping