Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kesirlerde Sıralama
Kesirlerde sıralama işlemi yapılırken kesirleri birbirleri ile karşılaştırırız. Payları eşit olan kesirlerde sıralama, paydaları eşit olan kesirleri sıralama, tam sayılı kesirlerde sıralama ve bir doğal sayı ile kesrin karşılaştırılması aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır.
kesirlerde-siralama.pngkesirlerin-karsilastirilmasi.pngKONU ÖZETİ
» Paydaları eşit olan kesirlerde sıralama yapılırken pay kısımları karşılaştırılır. Payı büyük olan kesir daha büyüktür.
» Payları eşit olan kesirlerde sıralama yapılırken paydalar karşılaştırılır. Paydası küçük olan kesir daha büyüktür.
» Pay veya paydaları eşit olmayan kesirlerde karşılaştırma yapabilmemiz için kesirlerin paydalarını eşitleriz. Daha sonra payı büyük olan kesir daha büyüktür diyebiliriz.
» Tam sayılı kesirlerde sıralama yapılırken ilk önce tam kısma bakılır. Tam sayısı büyük olan kesir daha büyüktür. Tam sayıları eşit olan tam sayılı kesirlerde ise kesir kısmına bakılır. Kesir kısmı büyük olan kesir daha büyüktür.
» Bir doğal sayı ile kesrin karşılaştırılması yapılırken doğal sayının paydasına 1 yazarız. (Yalancı payda) Daha sonra paydalarını eşitleriz. Bu durumda payı büyük olan kesir daha büyüktür.

Kesirlerle ilgili diğer konu başlıklarına göz atmanızı ve kesirlerde sıralama soruları da içeren kesirler testini çözmenizi öneririz.
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bu tür konuları gece açın lütfen, genel bakış diye bir şey kalmamış..
vov.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Nick değiştirme işlemi için açtım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@Emsalsiz adminler gece uygun bir vakitte açın demişti nick değiştirmek isteyenlere
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben Taarruz adminle görüştüm o kural hala daha geçerliyse açayım konuyu diye o da geçerli dedi. Bana gece veya sabah denmedi. Gece denseydi gece açardım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:iyib -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping