Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ram'e 8gb Daha Ekledim ve...
950Yk3.png

Sıcaklık 90 derecelere kadar çıkıyordu, rami ekledikten sonra aniden düştü. Bu sıcaklığın düşmesi ile ram arasında bir bağlantı var mı sizce?
atakaj
"I am constantly torn between killing myself or everyone around me."

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-09-2015 Saat: 10:33)atakaj Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 950Yk3.png

Sıcaklık 90 derecelere kadar çıkıyordu, rami ekledikten sonra aniden düştü. Bu sıcaklığın düşmesi ile ram arasında bir bağlantı var mı sizce?

Tabikide hayır, lütfen AIDA64 indirip onla sıcaklıklara bakınız böyle programlar tam sıcaklıkları göstermez yani bilgisayarınız 90 Derece olamaz ne yazikki 85 civarı kendini kapatır biosunuz bunu engeller o yüzden yukarıdaki programla sıcaklıklara vb şeylere bakabilirsiniz ayriyetten ram'in etkisi olur ancak çok minik max 1-2 derecelik bir etki olur oda yükü hafiflettiği içindir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilgisayara sanki 2.kalbi takmış gibisin :D
Denetleme Ekibi Lideri: 22-06-2018 -  ....
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-09-2015 Saat: 12:33)EmSaLSiZ Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bilgisayara sanki 2.kalbi takmış gibisin :D

Diğer bilgisayarım bozuktu, bende aldım taktım 8gblikten 1 tane :D
atakaj

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-09-2015 Saat: 11:26)Enes Bayraktar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Tabikide hayır, lütfen AIDA64 indirip onla sıcaklıklara bakınız böyle programlar tam sıcaklıkları göstermez yani bilgisayarınız 90 Derece olamaz ne yazikki 85 civarı kendini kapatır biosunuz bunu engeller o yüzden yukarıdaki programla sıcaklıklara vb şeylere bakabilirsiniz ayriyetten ram'in etkisi olur ancak çok minik max 1-2 derecelik bir etki olur oda yükü hafiflettiği içindir.

1-2 derece diyip geçme :) Ben de indirdim şimdi programı merak ettim nerden bakıyoruz sıcaklığa ? @Enes Bayraktar
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-09-2015 Saat: 11:26)Enes Bayraktar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

90 dereceye kadar çıktığına eminim, format atmasaydım ss atardım hatta.
atakaj

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Pentiumu 75 derecede falan kullanmışım. 90 Dereceye çıkma ihtimali çok fazla ama işlemci artık ısınmaya alıştıysa olağan bir durum gibi gözüküyor Nadir de olsa. 85 Falandır 90 olamaz 1-2 dereceden fark edebilecek bir şey.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
hocam ramlerin soğutucu olanlarıda var o konuda pek bilgi sahibi değilim ama eğer sıcaklığı etkilemeseydi öyle ram çeşitleri ortaya çıkmazdı diye düşünüyorum.
AromaticCoolInexpectatumpleco-size_restricted.gif
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Anakart Normal GPU Ve CPU Sicak Sen Sicak Olmasi Icin 90-100 Derece Düsünmüyorsun Demi Atakan Ozaman Erimeye Baslar Cünkü. Ve Sunu Söylemek Isterimki Programlar Hic Bir Zaman Dogru Ölcüm Yapmaz Sadece Bios Konsolundaki Yer Sicakligi Dogru Söyler Elektronik Termometre Alip Öyle Ölcmeni Tavsiye Ederim Termal Macunlarini Yenilersen Ve Fan Temizligi Yaparsan Bilgisayarinin Kendini Kutuplarda Hissedecegine Eminim Dostum.

Simdi Gelelim RAM Yani Fiziksel Bellegin Isiyla Ne Alakasi Var Konusuna Dostum RAM Sadece Bilgisayarda Kullandigin Islemleri Fiziksel Olarak Yürütmüyor Ayni Sekilde Fanlarin Dönüsünü Yada Diger Modülleride Kontrol Edip Ayara Getirmekte Yani Herseyden RAM Ve Islemci Sorumlu Sakin Gelip Deme Ekran Kartida Var O Sadece Ekranla Ilgili FPS Grafik Düzeyi Gibi Seylere Yariyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-09-2015 Saat: 15:06)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Pentiumu 75 derecede falan kullanmışım. 90 Dereceye çıkma ihtimali çok fazla ama işlemci artık ısınmaya alıştıysa olağan bir durum gibi gözüküyor Nadir de olsa. 85 Falandır 90 olamaz 1-2 dereceden fark edebilecek bir şey.

3 yıllık bilgisayarım, yaklaşık 6 aydır fanını açıp temizlemiyordum..

----

gpu ve cpu için 89-90 derece diyorum, şu an sıcaklıklar gayet normal zaten.. şu an bir sorunum yok ben bu ramin bu pcyi nasıl soğuttuğunu anlayamadım.

Edit: Eskiden pcnin fan kısmını ellediğimde ateş gibi yanardı (Bir program açık olduğu zaman, örn: bluestacks) şimdi 1 gündür açık hala buz gibi..
atakaj

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

WTSupport | Torrent - ZULA - The Forest Platformu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping