Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yüksek tansiyon hastaları sodaya dikkat!
Uzman Diyetisyen Serkan Tutar+ yüksek tansiyon hastalarının sodaya dikkat etmeleri gerektiğini belirtti

yuksek-tansiyon-hastalari-sodaya-dikkat--5612429.Jpeg

Maden suyu ve sodanın+ sıklıkla tüketilen bir diğer içecek grubu olduğunu ifade eden Tutar+ “Doğal maden suları birçok minerali bünyesinde bulundurmaktadır. Günlük kalsiyum ve magnezyum minerali ihtiyacının karşılanmasında yardımcıdırlar. Doğal maden sularının enerji içeriği yoktur.

Bu nedenle enerji almadan susuzluğun dindirilmesinde önemlidirler. Fakat maden suyu ve sodaları asitlik derecesi yüksek içeceklerdir. Bu nedenle; gastrit+ ülser gibi sindirim sistemi sorunları olan bireylerin tüketirken dikkatli olmaları ve rahatsız olma durumlarına göre tüketim miktarlarını sınırlandırmaları gerekir.
Maden suyu ve sodaları aynı zamanda; sodyum mineralinden de zengindir. Sodyum alımını sınırlandırılması gereken yüksek tansiyonlu bireylerin maden suları ve sodalarını tercih etmemesi gerekir.
Günümüzde içecekler grubuna eklenen şekerli veya aromalı maden suyu ve sodaları da mevcuttur. Bu tür içecekler tercih edilirken+ kilo kazanımından korunmak için günlük enerji ihtiyacı göz önünde bulundurulmalıdır.” diye konuştu.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Beni,m Babam :) Her Saniye Tansiyonu Var. 16 Büyük 14 Küçük. Bir Kere Yemin Ederim 20 yi gEÇTİ bÜYÜK tANSİYONB :d
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Dikkat etmesi lazım kendine babanı uyar bence bu konuda fazlasayıla Allah korusun birşey olursa
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sağol Dostumda Olmuyor. 15 Yaşında Beri Tansiyon ve Başi Ağrısı Var :(
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Geçmiş olsun kardeşim birgün olurda atlatır inşallah üzüldüm senin adına :(
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü: