Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İslam'la Alakalı Bir Sorun Mu Var? Gel Cevaplayayım
(12-05-2015 Saat: 22:12)Rocky Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(12-05-2015 Saat: 22:09)carlos Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(12-05-2015 Saat: 22:08)Neon Blazer Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(12-05-2015 Saat: 21:57)carlos Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Dışkı Bölgesinden İlişki Günah Mıdır Hocam? Şimdiden Teşekkür Ederim.

Allah'ın yaratmış olduğu doğada herşeyin bir düzeni ve usülü vardır. İlişki dediğimiz şey bilimsel bir kelimeyle "Çoğalma"dır. Her canlının çoğalmak için özelleşmiş bir organı vardır. Aynı şekilde insanda da bu geçerli. Yani ilişki çoğalmak içindir ve senin dediğin usul ile çoğalma olmayacağından dolayı günahtır.

Teşekkür ederim hocam. Ben ortaokulda zorlama nedeniyle arkadaşımla yapmıştım. İnşallah tövbe ile geçer ya :(

Nekadar örtülü anlam varsada anlayan anlıyor sende böyle şeyler yazma senin bildiğin sende kalsın @carlos

TMM Hocam editliyorum ayrıca uyardıgın için sağol :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Mastürbasyon yapmak günahmıdır ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(12-05-2015 Saat: 22:19)ertank Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mastürbasyon yapmak günahmıdır ?

Adamakıllı soru sorun yaw internettede yazıyor

valla hiç güleceğim yoktu :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(12-05-2015 Saat: 22:21)Rocky Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(12-05-2015 Saat: 22:19)ertank Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mastürbasyon yapmak günahmıdır ?

Adamakıllı soru sorun yaw

valla hiç güleceğim yoktu

@Rocky ne var bunda ? şaka felan yapmıyorum gerçek soruyorum
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Merhaba ertank. Mastürbasyon yapmak haram değildir. Mastürbasyon insana zarar vermediği sürece her iki cinsiyettede özgürce yapılabilir. Fakat orgazma ulaştıktan sonra dahi mastürbasyona devam edilirse haram olur. Çünkü her şeyin bir sınırı vardır. Hatta ilişkide spermi çıkmayanlar mastürbasyon ile çıkarabiliyorsa, ilişkide mastürbasyon vacip hatta farz olur.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Kardeş bende diyorum buraya değilde internete yazsanforum için daha sağlıklı olur
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(12-05-2015 Saat: 22:24)newsong30 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Merhaba ertank. Mastürbasyon yapmak haram değildir. Mastürbasyon insana zarar vermediği sürece her iki cinsiyettede özgürce yapılabilir. Fakat orgazma ulaştıktan sonra dahi mastürbasyona devam edilirse haram olur. Çünkü her şeyin bir sınırı vardır. Hatta ilişkide spermi çıkmayanlar mastürbasyon ile çıkarabiliyorsa, ilişkide mastürbasyon vacip hatta farz olur.

Teşekkürler +Teşekkür :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Asıl ben teşekkür ederim birşey  değil :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Bu soruya ilişkin ilahi kaynaklarda bir yazı olmamaktadır, ancak doğruluğu (yani Hz.Muhammed'in kendi ağzından söylediği) tam olarak kesin olmayan bir hadis vardır. "Eliyle nikah kıyan cehennem azabı çekecektir." diye. Bazı alimler bu hadisin doğru olduğununu kabul etmiş ve mastürbasyonun günah olduğunu söylemiştir. Bazı alimlerde hadisin yarı doğruluk payı olma ihtimaline dayanarak şöyle bir yorumda bulunmuştur: "Zinaya çok yakınlaşılmışsa, dayanılamıyorsa yapılmasında bir mahsur olmaması umulur. Ancak sadece zevk için yapılıyorsa günahtır."

Umarım yeterli olmuştur. @ertank
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(12-05-2015 Saat: 22:24)newsong30 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

bir bilgi oğrendik ben günah diye biliyorum ama öyle değilmiş.

Teşekkürler +teşekkür
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bende internetten gördüm bunu'da size sorayım dedim birde :D teşekkürler hocam
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
@newsong30 sana sorum şu: Farzedelim ki, Bir kişi öldükten sonra hayrı ölçüyor. Sevabı daha ağır basıyor ancak bu kişi hayatında bayram namazları hiç namaz kılmamış. Ancak bu kişi binlerce cami, binlerce hayır kurumu açmış birisi.

Bu kişi cehenneme mi gider yoksa cennete mi ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(12-05-2015 Saat: 22:37)Neon Blazer Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @newsong30 sana sorum şu: Farzedelim ki, Bir kişi öldükten sonra hayrı ölçüyor. Sevabı daha ağır basıyor ancak bu kişi hayatında bayram namazları hiç namaz kılmamış. Ancak bu kişi binlerce cami, binlerce hayır kurumu açıyor.

Namaz kılmadığı için cezasını çeker (Bence)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(12-05-2015 Saat: 22:37)Neon Blazer Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @newsong30 sana sorum şu: Farzedelim ki, Bir kişi öldükten sonra hayrı ölçüyor. Sevabı daha ağır basıyor ancak bu kişi hayatında bayram namazları hiç namaz kılmamış. Ancak bu kişi binlerce cami, binlerce hayır kurumu açmış birisi.

Bu Allah'a Bağlıdır. Bayram Namazı Vaciptir, Vacipse Mümkünse Yapılması Gereken Şeylerdir. Yani Allah Bu Kişiyi İsterse Direk Bağışlar ve Cennetine Koyar. Fakat İstersede Günahları Bitene Kadar Cehennemde Yakar Ardından Alnında Bir Leke İle Cennete Koyar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Peki. Şuna da bir cevap verebilecek misin ;

İslam'a şahitlik durumlarında (miras gibi) 2 kadına 1 erkek denkliği var. Yani 2 kadın tek erkeğe denk tutuluyor. Bu durum kadınların erkeklere karşı daha zekasız ve aşağıda tutulması demek değil midir ? Üstelik İslam cins ayrımına şiddetle karşı çıkıyor. Bunu nasıl açıklayabilirsin ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping