Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DUYURU] - Tema Tasarım ve Kodlama Konuları Hakkında
logo.png

Son günlerde gözlemlerim sonucu çok sayıda tema tasarımı konusu görüyorum..

Öncelikle belirteyim: herkesin bu şekilde tasarımlarını paylaşması iyi bir şey. en azından google aracılığıyla tasarımlarınız internet ortamına dağılıyor, popülerliğiniz artıyor..

Konuya geri dönelim..

Tema tasarım konuları hakkında düzenlemeye gidiyoruz artık. Tema tasarımı konuları(çizimler ve kodlamalar) artık tek konuda toplanacak.

Hatalı bir örnek vermek gerekirse;

ZULA Oyun Teması. Kullanıcı header ve footer çiziyor, konuyu açıyor. ardından Zula Oyun Teması v2 diye başka bir konu açıyor, eski çizimine sadece orta alan ekliyor. Bu hatalı bir davranıştır artık..

Yeni kurallara göre;

Yapılan tasarımlar tek konuda toplanacak. Yani;

Zula Oyun Teması'nın footerini ve headerini çizip konuyu açacaksınız. Sonra anasayfa tasarımının tamamını bitirip konuyu güncelleyeceksiniz. Bu hem tema tasarımları, hem de tema kodlamaları için geçerlidir..

Bu durumun birde cezai yaptırımı olacak..

Eğer bu kurala rağmen ısrarla birden fazla konu açarsanız multi konudan ceza verilecektir. İlk Ceza Sözlü Uyarıdır. Bu uyarıya rağmen devam edilirse ceza yönetici insifiyatine göre değişim göstermekle beraber %2 ila %4 arasında 5 günlük uyarı verilecektir.

İyi Forumlar..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Teşekkürler hocam açıklama için,logolar v1 v2 olarak devam ederse logolarıda tek konuda toplayalımmı ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilgilendirme için teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-02-2015 Saat: 15:11)Focused Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler hocam açıklama için,logolar v1 v2 olarak devam ederse logolarıda tek konuda toplayalımmı ?

@Focused Özellikle kişilere özel çalışmaları toplu paylaşın. Örneğin Focused'e özel imza için bir konu, edward için bir konu değil, hepsini tek konuda toplayın. Gerektiğinde etiketlersiniz..
(18-02-2015 Saat: 15:11)!!Yeah!! Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme için teşekkürler.

Rica EDerim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-02-2015 Saat: 15:13)Edward Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(18-02-2015 Saat: 15:11)Focused Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler hocam açıklama için,logolar v1 v2 olarak devam ederse logolarıda tek konuda toplayalımmı ?

@Focused Özellikle kişilere özel çalışmaları toplu paylaşın. Örneğin Focused'e özel imza için bir konu, edward için bir konu değil, hepsini tek konuda toplayın. Gerektiğinde etiketlersiniz..

(18-02-2015 Saat: 15:11)!!Yeah!! Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme için teşekkürler.

Rica EDerim.

Tamam hocam,teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilgilendirme için teşekkürler...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
mesela her wallpaper tasarımı için 1 konu açmayacakmıyız yani ?
AromaticCoolInexpectatumpleco-size_restricted.gif
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-02-2015 Saat: 15:48)ufufuk Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme için teşekkürler...

(18-02-2015 Saat: 17:31)Falcon Nickli Kullanıcıdan Alıntı: mesela her wallpaper tasarımı için 1 konu açmayacakmıyız yani ?

@ufufuk Rica Ederim.
@Falcon wallpaper için bir karar alınmadı. bu sadece tema kodlayanlar ve çizenler için geçerlidir. Ancak kurallarda olmasa bile konu kirliliği açısından benzeri konuları(wallpaper, avatar, imza) da tek konuda toplanmalı. dediğim gibi wallpaper vs. hakkında karar alınmadı, sadece tema tasarım ve kodlama..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
-Sormayı unutmuşum.

Bunları siz tek başınızamı kontrol edeceksiniz ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-02-2015 Saat: 20:58)ufufuk Nickli Kullanıcıdan Alıntı: -Sormayı unutmuşum.

kontrol derken. bu bir kuraldır. gerektiğinde sizler de görünce gerekli uyarıda bulunabilirler.. sorduğun bu ise..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-02-2015 Saat: 21:02)Edward Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(18-02-2015 Saat: 20:58)ufufuk Nickli Kullanıcıdan Alıntı: -Sormayı unutmuşum.

kontrol derken. bu bir kuraldır. gerektiğinde sizler de görünce gerekli uyarıda bulunabilirler.. sorduğun bu ise..
Evet :)

-Tekrar Teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Rica Ederim..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Benim v3 temayı çizmiştim %45 yazmıştım bugün bunu paylaştınız, Bende o temanın bitmiş halini paylaşmaya korkuyorum. :)

- Teşekkürler bilgilendirme için. :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilgilendirme İçin Sağolun :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-02-2015 Saat: 21:16)TheBoss Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benim v3 temayı çizmiştim %45 yazmıştım bugün bunu paylaştınız, Bende o temanın bitmiş halini paylaşmaya korkuyorum. :)

- Teşekkürler bilgilendirme için. :)
Korkacak ne var ki. eğer halihazırda v3 ile ilgili konunuz yoksa açın, varsa bitmiş halini de açtığınız konuya ekleyin..
Rica Ederim.
(18-02-2015 Saat: 21:20)Fector Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme İçin Sağolun :)

Rica Ederim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güncel Tüm Üyeler Ve Yetkililer Okusun,Bilgilendirme İçin Teşekkürler Şefim.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bilgilendirme için teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ben bu kurala karşıyım, bazıları header arkaplanı çiziyor direk paylaşıyor doğrudur.
Ama kuralın özelliği böyle değiştirilmeli bir bölüm tamamen bittiğinde yeni konu açabilirsiniz.
Örnek vermek gerekirse; Header bölümü bitti tema adı neyse 'Plus Theme - Header' cinsinden konu sonra footer bitti 'Plus Theme - Footer' ama footer ve header resmi aynı resimde olacak sonuçta adam temaya devam ediyor.
Bence böyle olsun eğer tema çizim konusu paylaşılacaksa bir tane bölümü bitecek, eğer o bölüm bitti deyip paylaşıp sonra tekrar yaptığı headerin mesela birkaç şeyi ekleyip tekrar paylaşırsa +2 bir haftalık ceza puanı alacak.

Bence kurala bunu eklemelisiniz, çünkü bunda aktiflikte söz konusu mesela benim konum var header çalışmam bitti. Footer'ide bitirdiğimde aynı konuyu güncellesem bile o konuma yorum atan kişiler tekrar atmayacak ve aktiflik aşağıya çekilecek.
- İnşallah sunduğum öneriyi anlarsınız şefim. @Edward
https://instagram.com/alphazzers
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping