Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MyBB Silinen Üyeyi Geri Getirme İşlemi
MyBB için MyBB Silinen Üyeyi / Kullanıcıyı Geri Getirme İşlemi

aciklama.png İşlem Açıklaması : Yapılan uygulama sonrası silinen bir üyenin tüm konuları ve mesajları geri gelir. 

arac.png Test Durumu :
 Denenmiştir - Sorunsuz onay.png

İşlem öncesi bulunması gerekenler ;

• Silinen üyenin kullanıcı adı
• Forumda açılmış olan yeni üyelik adı ( silinen üyenin adı ile aynı olmak zorunda ) ve bu üyenin id numarası

Bir üyenin id numarasını bulabilmek için sag_ok.png Admin KP sag_ok.png Kullanıcılar & Gruplar kısmına gelerek arama butonuna üyenin adını yazınız ve çıkan ekrandan üyenin isminin üstüne tıklayınız sag_ok.png gezinti araç çubuğunda sonda bulunan rakam üyenin id numarasıdır

Örneğin ;Kod:

Kod:

Kod:
http://www.warrockhit.com/forum/uye-owner--8.html

id numarası sag_ok.png 8

Yapacağımız işlem forumda yeni üyelik açmış olduğunuz kişiye, silinen üyenin tüm konularını ve mesajlarını aktarmak olacak.

CPanelinize girerek phpmyadmini açın ve daha sonra sag_ok.png SQL Sorguyu çalıştırın. Sol üstte bulunmaktadır. Aşağıdaki kodu kendinize göre düzenleyerek ekleyin ve git sekmesine tıklayın.Kod:

Kod:

Kod:
UPDATE mybb_posts SET uid= 'Kullanıcı ID'  WHERE username= 'Kullanıcı Adı'

Forumda yeni açılan üyeliğin id numarası 25 olsun, forumda silinen üyenin kullanıcı adı ve yeni açılan üyeliğin adı Owner olsun.

uyari.gif
Resmi Orjinal Boyutunda Görüntülemek İçin Tıkla.

17080956718984922523.jpg

Böylelikle üyenin konulardaki silinen üye adıyla yazılmış tüm konuları ve mesajları yeni üyenin hesabına geçmiştir.

Şimdi baktığınızda eski üyenin açtığı tüm konular ve yazdığı tüm mesajlar yeni üyenin kullanıcı adı ile görünecektir.

Tabi bunları yaptığınızda yeni üyenin mesaj sayısı eski üyeninki kadar olmayacaktır. Üyenin mesajı tam sayısında olmayabilir ve ya “ 0 ” gözükebilir. Bunu admin panelinden Kullanıcılar & Gruplar bölmesinden kullanıcıyı arayarak profilde düzenle sekmesinden mesaj sayısını düzeltebilirsiniz. Bir diğer yol ise Araçlar bölmesinden Sayma & Yapılandırma sekmesine gelerek “ Kullanıcı Mesaj Sayısını Yeniden Say ” işlemini başlatınız. 

Yukarda verdiğim kodu özel mesajlara da uygulamak için `mybb_privatemessages`tablosuna da benzer şekilde uygularsanız kullanıcının özel mesajlarıda geri gelir.

Alıntıdır...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Gerçekten Süper olmuş. Örneğin ben bilmiyordum bunu :D.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(07-10-2014 Saat: 21:52)Purgatory Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Gerçekten Süper olmuş. Örneğin ben bilmiyordum bunu :D.

Rica Ederim

Gerçi bende bilmiyordum 

FormGnl için iyi olur :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

YILLARIN FORUMU / Forumcu.10TL.NeT -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform