Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başka Siteleri Rahatsız Etmek / İzinsiz Reklam Yapmak
Merhabalar. Ben Rayrayboing93. Son zamanlarda oluşan bazı olaylar nedeniyle bu konuyu açmış bulunmaktayım.

Geçen günlerde forumuma girdiğimde heryerde kötü amaçlı reklam bulunmaktaydı. Forumdaki üyeler rahatsız olmuştu. Ve bu reklamı yapan 10tl.net sitesidir.

Ayrıca her forum açanın mecburi kabul etmiş sayıldığı Forum Açma ve Kullanma Kurallarından bir kaç madde
* Başkalarını aşırı rahatsız etmeyiniz, hakaret etmeyiniz.
Forumlar belli şartlarda silinebilir:
* uzun süredir kullanılmıyorsa,
* müstehcen yayın yapıyorsa

* illegal, zararlı, başkasına zarar verici, aşırı rahatsız/hakaret edici yayın yapıyorsa..
* forum admini uzun zamandır kendi sitesine girmemişse. (1 id'li kullanıcı, admin)
* diğer forum açma ilkelerimize uymuyorsa

Ve konunun en üstünde bulunan yazı; Arkadaşlar, temel kural, İNSANA SAYGI..

Evet gördüğünüz gibi cezasız kapatılır. Evet, Doğru okudunuz. O kadar emek verdiğiniz forum ile başkasının forumuna zarar verdiği için sorulmaksızın kapatılır. Bütün o konular temalar herşey bitti. Sil baştan olur. Veri tabanı yedeği kayıt olduysa şanslısınız. Tabii buna güvenmeyin yaptığınızın affı çıkmazsa forumunuz geri verilmez. Emeğinize güle güle...

Başka sitelerde bulunan bazı reklam kurallarını sizin için derledim;
-Foruma üye olduğunuz gibi reklam yapamazsınız, Reklam yapmak için üye olamazsınız (Bazı forumlarda)
-Reklam yapmak için şablon bulunmaktadır. Şablona uyunuz (Bazı Forumlarda)
-Forumumuzda reklam yapmak yasaktır (Çoğunluğunda)
-Site Tanıtım bölümünde reklam yapmak serbesttir (Bölüm varsa tabii.)

Bu kurallar daha farklı veya fazla az olabilir. Sadece benzeri birşey görürseniz reklam kuralı olduğunu anlayın.

Her sitenin Forum kuralları olur. Forum kurallarında Reklamın yasak olduğu belirtilmemiş, veya forumda reklamın yasak olduğunu belirten bir yer yoksa, O forumda reklamın yasak olduğunu kim ne bilsin? Malesefki şikayette bulunamazsınız.

Eğer sizden reklam için izin alınmışsa, Forumunuzda reklam görünce tek yapacağınız şey konuyu silip Ben bundan bahsetmemiştim demek olur.

Forum kurallarında; "Başkasını rahatsız etmeyiniz" bulunuyorsa Özel mesaj ile reklam yapmanın yasak olduğuda geçerlidir.

Forum açan herkes Kuralları okumuş sayılmaktadır Çünki başka bir Forum Açma ve Kullanma Kurallarında şöyle denilmiş:
* Forum açanlar, destek.10tl.net te birer hesap açarak, duyuruları düzenli takip etmelidirler. (birden fazla forumu olanlar destekde tek hesap açabilir. )

Anlattıklarım konulmuş olan kurallar. Biraz açarak bunun engellenmesini sağlamak istedim. Fakat üst yöneticiler konuyu önemsiz görürse kapatılabilir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çok İyi Hatırlatmışşın Çok Teşekkürler ...

ForumFun Adminine Bişey Diyebilirmisiniz ?? Forumlara Geliyorlar Reklam Yapıyorlar Adamı Sinirlendiriyorlar ...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(31-01-2014 Saat: 16:40)BestKing Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok İyi Hatırlatmışşın Çok Teşekkürler ...

ForumFun Adminine Bişey Diyebilirmisiniz ?? Forumlara Geliyorlar Reklam Yapıyorlar Adamı Sinirlendiriyorlar ...

Bu konudan sonra yapılırsa kanıt ile birlikte şikayet açınız. Çünki duyuruları takip etmeleri gerekiyor, Çünki Forum açma ve Kullanma kurallarına uymaları gerekiyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Huylu huyundan vazgeçmez.
Yazının faydalı olacağını tahmin etmiyorum,ama...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(31-01-2014 Saat: 16:42)Kaily Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Huylu huyundan vazgeçmez.
Yazının faydalı olacağını tahmin etmiyorum,ama...

Faydalı olmasından çok forumlarının çat diye kapatılıp geri verilme ihtimalinin düşük olduğunu hatırlattım.

İsterse vaz geçmesin, Benim için problem yok. 10tl.net dışı domain'i olan yaparsa bunu adıan dava açılabilir. Bilişim Suçu'na girer :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(31-01-2014 Saat: 16:40)BestKing Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok İyi Hatırlatmışşın Çok Teşekkürler ...

Kanıt gösterin ip adresi verin.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ayrıca, Şunu belirteyimki bazı kişiler var.
Geçen yıl kullanıcı adım ile üye olup başka forumlarda benim forumumu reklam yapanlar bulunmaktaydı. IP adresi vermeniz bu bakımdan zorunludur.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(31-01-2014 Saat: 16:47)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ayrıca, Şunu belirteyimki bazı kişiler var.
Geçen yıl kullanıcı adım ile üye olup başka forumlarda benim forumumu reklam yapanlar bulunmaktaydı. IP adresi vermeniz bu bakımdan zorunludur.

Çok haklısınız hocam. Kanıt göstermeden sürekli aynı şeyi diyorlar.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
çok haklısın...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
İyi Konuya Değişmişsiniz Şefim. Şikayet Konusu Açarken Mutlaka Caps/Resim, Şikayette Bulunulan Site ve Kendi Siteniz ve İP Adresi Olmalı..

Birde Ufak Bir Not: Bazı Kişi/ler Sinirlerine Hakim Olamıyor yada Başka Sebebtendir Reklam Yapan Kullanıcıya Ana Avrat Sövüyor, Küfür Ediyor Ardından Banlıyor. Sen Böyle Yaparsan Adam Ne Yapsın. Sonra İşin yoksa 2 saat o bana küfür etti, şu bana şunu dedi kavgası olsun..

Küfürle Bir Yere Varılmaz..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konu günceldir. Herkesin okuması gereklidir.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çok Haklısınız Bencede Kardeşimin Bilgisayarı Var Gece Baktık Bir Forumumuz Vardı Kapanmış Forum İyi Gidiyordu Sabah Kalktık Baktık Bazı Forumların Reklamları Var Onlar Filan Ana Bacı Küfür Ediyor Biz Napalım Bizde Duramayıp onların Forumunda Reklam Yapıyoruz :( ...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Günceldir.
Herkese okutunuz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çok Haklısınız Böyleleri Var ..
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü: