Konuyu Oyla:
  • Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seo Değeri Yüksek Site Nasıl Oluşur?
seo.png

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizler için seo bazlı siteler nasıl oluşur onun hakkında bazı kısa bilgiler vermek istiyorum.İlk olarak host ve domainimizi aldıktan sonra kendinize ait bir strateji belirlemeniz gerekiyor. Seo denilince akla sadece backlink gelmesi yanlıştır. Seo demek sadece backlink almak, tanıtım yazısı satın almak, sosyal medya kullanarak aktif olmak değildir.Kendinize özgü bazı eklemeler yapmak zorundasınız. Alıntı yapmadan kendinize özgü bazı stratejiler belirlemeniz gerekiyor.Benim stratejimi sizlere örnek olup göstereceğim ve emin adımlarla sizlerde bu strateji üzerinden giderek siteniz için sağlıklı seo yapmış olacaksınız.

Stratejimi maddeler halinde sıralamak gerekirse ;
  • Özgün İçerik: Yazıların kopya olmadan bilgilerin derlenerek sizin hayal gücünüz ile yazılması.
  • Doğallık: Makalaelerinizi yazarken önemli varlıklardan bir tanesi de yazınızın ve anlaşılırlığınızın doğal olmasıdır. Doğallık kısaca özgün içerikle doğru orantılıdır diyebiliriz.
  • Uzmanlık: Makale veya benzeri yazı yazmak birazda uzmanlık ve bilgi birikimi gerektirir. Amatörce ve anlaşılırlığı zor yazılmış yazılar hem google nezdinde hemde ziyaretçiler nezdinde pek kabul görmez ve sitenize eksi bir değer olarak yansır. Makale yazmada uzmanlaşmak için kendi kendinize makaleler ve benzeri yazılar yazıp bu konuda tecrübe edinebilirsiniz.
  • Sadelik: Makale ve benzeri yazılarınızı yalın ve anlaşılır bir dilde yazmak hem google hemde ziyaretçiler nezdinde kabul görür. Bunun için çok tekrara kaçmadan ve karmaşık cümleler kurmadan kaçının. Siteniz için önemli bir noktadır.
  • Farklılık: Sizi diğer yazılardan farklı kılan terimler kullanmaya çaba gösteriniz. Bu terimleri tüm yazılarınızda yazmaya gayret ediniz. Bir süre sonra ise alışkanlık haline gelmesine özen gösteriniz.
  • Uygun Anahtar Kelimeler: Makale ve benzeri yazılarınız başlığı ve konunuzun içeri ile ilgili olarak doğru anahtar kelime seçmeye özen gösteriniz. Bu anahtar kelimeler sizi rakiplerinizden her zaman bir adım önde tutacaktır.
  • Backlink Ağı: Backlink kısa tanıtımı ile siteniz için dışarıdan aldığınız bağlantılardır.Bir nevi referans da diyebiliriz.Kaliteli sitelerden 1 tane backlink almak kalitesiz 10 tane backlink almaktan daha iyidir. Backlink alırken dikkatli davranmaya özen gösteriniz.

Yukarı da anlattığım gibi benim seo stratejim budur. Sizler de kendinize uygun bir stratejim seçmeniz gerekmektedir. Kişilere ve gelen ziyaretçilere ne kadar uygun içerik sağlanırsa ve doğru bilgiler aktarılırsa sizin için her zaman artı değer olarak geri dönecektir. Kendinize strateji belirlemedikten sonra sitenize ne kadar çalışma yaparsanız yapın hiçbir işe yaramaz.

Alıntıdır
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Güzel ve Faydalı konu. Teşekkürler. Konu Sabit..
Ücretli grafik tasarım işleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
"Hiçbir kuş, komşusundan daha fazla yuva yapmaya uğraşmadı; hiçbir tilki, saklanacak tek bir kovuk bana yetmez! diye kendini harap etmedi; hiçbir sincap bir değil de iki kış yetecek kadar ceviz biriktiremediği için endişeden ölmedi ve hiçbir köpek yaşlılık yılları için biriktirmiş kemiği olmadığını dert ederek uykusuz kalmadı."

oyPjvR.png
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Hocam bunları bizim siteye giriyorsunuz , index almasını bekleyin sonra destek 10tl'ye girin bari.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-03-2013 Saat: 19:22)alexistexas Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bunları bizim siteye giriyorsunuz , index almasını bekleyin sonra destek 10tl'ye girin bari.

Peki hocam.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-03-2013 Saat: 19:25)Nefes Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Eyvallah, okuyup uygulayacağım.

Aynen Yükselmek İçin Herşey Yapılır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yorumlar icin tesekkurler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
sinekoyun 8 aylık oyunskorlar 2 aylık aynı içeriğe sahip iki sitedir . oyunskorlar üzerinde hiçbir çalışmam olmadı ama yinede neredeyse google aramalarında sinekoyun ile kafa kafaya gidiyor. neyi doğru neyi yanlış yaptığımı bilemiyorum. doğru analizleri nasıl yapabilirim..

10tl.net dışı domain ! reklam yasak ! Ban ! kaRanLık-61
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(21-03-2013 Saat: 23:22)sinekoyun Nickli Kullanıcıdan Alıntı: sinekoyun 8 aylık oyunskorlar 2 aylık aynı içeriğe sahip iki sitedir . oyunskorlar üzerinde hiçbir çalışmam olmadı ama yinede neredeyse google aramalarında sinekoyun ile kafa kafaya gidiyor. neyi doğru neyi yanlış yaptığımı bilemiyorum. doğru analizleri nasıl yapabilirim..

10TL.Net dışı domain'e destek vermek maalesef yasaktır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yazar Marques demişsiniz

http://www.seohocasi.com/seo-bazli-site-nasil-olusur/ ???

Ayrıca konu Bilinen Problemler bölümüne taşındı.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-03-2013 Saat: 17:46)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yazar Marques demişsiniz

Evet yazar marques. Bak bakalım aynı metinler mi ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-03-2013 Saat: 17:55)Marques Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(22-03-2013 Saat: 17:46)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yazar Marques demişsiniz

Keşke verdiğim linke tıklayıp yazsaydınız.Sadece ön yazıda bir kaç kelime farklı.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(22-03-2013 Saat: 18:12)L34DRi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(22-03-2013 Saat: 17:55)Marques Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Keşke verdiğim linke tıklayıp yazsaydınız.Sadece ön yazıda bir kaç kelime farklı.

O linkteki makale'den ilham alarak yazdım. Sizlerin daha iyi anlayabilmeniz için biraz sade yazdım :).
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-03-2013 Saat: 19:20)Time Traveler Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Güzel ve Faydalı konu. Teşekkürler. Konu Sabit..
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(10-04-2013 Saat: 23:48)bahadiriz Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(19-03-2013 Saat: 19:20)Time Traveler Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Güzel ve Faydalı konu. Teşekkürler. Konu Sabit..

Teşekkürler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping