Konuyu Oyla:
  • Toplam: 4 Oy - Ortalama: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google'da Üste Çıkmak
Merhaba arkadaşlar,

Bu konuyu buraya açtım çünkü vereceğim kodları kullanarak Google'da yukarıya çıkabilirsiniz.Öncelikle bu konunun mantığını anlamak için Google SEO'yu bilmemiz gerekiyor.Öğrenelim bakalım Google SEO Neymiş :

Alıntı:Seo Nedir? Seo Nasıl Yapılır? Google Seo

Seo Nedir? Seo Nasıl Yapılır? Google Seo Size Ne Kazandırır?

SEO “Search Engine Optimization ” Yani Arama Motoru Optimizasyonu. Peki nedir tam olarak bu Seo ? Yazımızda mümkün olduğunca bunu açıklamaya çalışacağım.

Türkçe kısaltması ise AMO olarak bilinmektedir. Arama Motoru Optimizasyonu’nun temel amacı; web sitelerinin Google gibi arama motorlarında hedef kelimelerde üst sıralara çıkmasını sağlamaktır. Böylelikle ürün ve hizmet tanıtan web sitelerinin arzu edilen kitlelere daha kolay ulaşması sağlanmış olur.

Site İçi Seo Nedir ?

Seo çalışmasının temeli ilk olarak site içerisinde atılır dersek yanlış olmaz.

Peki nedir bunlar dersek; herkesin bildiği güzel bir meta-tag çalışması, özgün ve kaliteli içerik, kelime uzantılı linkler aslında site içi seo için olmazsa olmazlardır.

Bahsettiğim şeyler hakkında hemen herkes fikir sahibi olsa da site içi seo temel olarak sadece bunlardan ibarettir ve ne hikmetse genelde en büyük yanlışların yapıldığı yer de burasıdır.

Google’in Ticari Etkisi ve Önemi

İnternetin artık her alanda hayatımıza girmesiyle arama motorlarının önemini çok daha iyi anlamış olduğumuzu düşünüyorum. Özellikle Google’nın her internet kullanıcısı tarafından başvurulan ilk rehber olması nedeniyle arama motorları pazarındaki pastadan pay alma çabasına girilmiştir. Bu pastanın en lezzetli kısmı da hiç şüphesiz web sitesi sahipleri için Google. Bu farkındalık da devamında SEO çalışmalarının önemini ortaya koymaya başlamış ve rekabeti de aynı ölçüde tetiklemiştir.

Bu rekabet içerisinde yer alan site sahiplerinin bir müddet sponsor reklam alanlarını tercih etmeleriyle alınan geri dönüşler internetin ne denli önemli bir reklam kaynağı olduğunu günden güne ortaya koymuş ve böylelikle doğal yoldan sitelerinin Google gibi arama motorlarında üst sıralarda olmasının katacağı yarar farkedilmiştir. Bunlara ek olarak interneti kullanımının daha bilinçli hale gelmesiyle kullanıcılar kaliteyi göz ardı etmeyerek sponsor reklam alanlarındaki sitelerden ziyade ilk sıralardaki siteleri tercih etmeye başlamışlardır. Bu da site sahiplerini SEO çalışmaları sayesinde sponsor reklam alanı ücretlerinin yükünden kurtularak üst sıralarda daha çok ziyaretçi almanın peşinden gitmeye teşvik etmiştir.

Yapılacak olan SEO çalışması bu rekabet içerisinde çok çeşitli yöntemlerle desteklenmiştir. Burada dikkat edilmesi gereken doğru seo teknikleri ile bu işin yapılmasına önem göstermektir. Başarılı ve işini doğru yapan bir seo uzmanı hizmet verdiği web sitelerine reklam sektörü içerisinde düşünüldüğünde en büyük katkıyı sağlayacak olan pazarlamacılardan birisidir diyebiliriz.

Bir web sitesini bütün olarak ele aldığımızda SEO, Google ve tasarım bir araya geldiği takdirde en büyük ticari merkezlerden veyahut bir sosyal paylaşım alanlarından birisi de sizin siteniz olabilir.

Seo nasıl yapılır, doğru seo nasıl olmalıdır? seo yapılırken yapılmaması gerekenler nelerdir? gibi sorulara yayınlayacağımız diğer makaleler de değinmeye devam edeceğiz.

KAYNAK:
Kod:
http://www.organikhit.net/seo-nedir/

Şimdi SEO için gerekli kodları nasıl alacağımızı öğrenelim.Size iki site vereceğim.Verdiğim sitelerden herhangi birini kullanarak meta kodlarımızı alacağız.

Bu sitelerden META kodlarımızı aldıktan sonra sıra forumumuza eklemeye geldi.Ancak burada bir noktaya dikkat etmemiz gerekiyor.Kodlarımızın başındaki

PHP Kod:
<title
PHP Kod:
</title

bölümlerini silmemiz gerekiyor.Yani

PHP Kod:
</title
kodundan sonraki kısmı alıyoruz.

Aldığımız META kodlarını ;

Admin KP ► Şablon & Stil ► Şablonlar ► Temanızı Seçin ► Ana Sayfa Şablonlar ► index

bölümündeki
PHP Kod:
</title
kodunun hemen altına ekliyoruz.

Evet şimdi META kodlarımızı ekledik.Sıra geldi sitemizi Google'a eklemeye/sitemizi güncellemeye

Bunu da Google ping siteleri ile yapacağız.Ben size sitesini vereceğim.

Pingomatik

Bu sitedeki boşluklar şu şekilde doldurabilirsiniz:

Blog Name: ►►► Forum Adı

Blog Home Page ►►► Forum Adresi

RSS URL (optional): ►►► RSS URL'si

Ardından Services to Ping bölümündeki "Check All" butonuna tıklıyoruz.Yan taraftan herhangi birisini seçip "Send Ping" butonuna tıklıyoruz.

RSS URL'si bölümüne şu linki koyacaksınız

http://forumadresiniz.10tl.net/syndication.php?limit=50

Bu linki kendinize göre düzenleyin.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çok yararlı teşekkürler :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Saol Kardesim Yararlı İnsan Olucan Artık :D
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yaralı
+sabit
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çok yararlı teşekkürler :)
Seo Danışmanlığı
10TR.NET ARAMA MOTORU

Seo hakkında ki her sorunuz için buradayım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-07-2012 Saat: 10:39)OwlShield Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok yararlı teşekkürler :)

(29-07-2012 Saat: 10:48)W7selim Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yaralı
+sabit

(29-07-2012 Saat: 11:01)DeLToNMoRe Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok yararlı teşekkürler :)

Yorumlarınız için teşekkürler.

(29-07-2012 Saat: 10:46)тнє נσкєяs Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Saol Kardesim Yararlı İnsan Olucan Artık :D

Ne demek istediğinizi anlayamadım.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

Hakk’ın tesisi için çalışmamakla Batıl’ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

TÜM KONULARIM

Başaɾının içeɾiğindeki en önemli, biɾicik malzeme, insanlaɾla nasıl geçineceğini iyi bilmektiɾ. / Theodore Roosevelt
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Bişi dicem ama google bot girmedi bide site googlede gözükmüyor.Googleye eklendi site.
Seo Danışmanlığı
10TR.NET ARAMA MOTORU

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-07-2012 Saat: 11:31)DeLToNMoRe Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bişi dicem ama google bot girmedi bide site googlede gözükmüyor.Googleye eklendi site.

Bilgileri doğru girdiyseniz bir kaç dakika içerisinde bot sitenize gelecektir.

Google Botuna siteniz.10tl.net/online.php adresinden bakabilirsiniz.

Siteniz Google'a eklenmiş mi bakmak için arama bölümüne site:siteniz.10tl.net yazın.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

TÜM KONULARIM

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
onlinelerde de yok pureforum:pureforum.10tl.net burdada yine googlede bulmuyor.Forum Sabah acıldı.1kere girdi google botu
Seo Danışmanlığı
10TR.NET ARAMA MOTORU

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yolladım botu.Geldi şefim.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

TÜM KONULARIM

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Evet Teşekkur ederim site linki alabilirmiyim birde
Seo Danışmanlığı
10TR.NET ARAMA MOTORU

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konu Yanlış Yere Açılmış! Taşındı!
Tüm Destek Forumun Kuralları
Görevli Kuralları
Ücretli Mybb Tema Tasarım ve Kodlama , Bootstrap(html/css) duyarlı kodlamalar Yapılır.
Prof. Dr. MyBB Öğretmeni kaRanLık-61( Mustafa SEVİM )[ 2010-2022 => 10TL'de 12 Sene ]

İki Tarafta Zifiri kaRanLık

Mutlu Son İstiyorsan Çabalamalısın. Sadece Oturduğu Yerden Başarıya ulaşan varlık tavuktur. Bir Kurt Asla Evcilleşip Köpek Olmaz...
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-07-2012 Saat: 11:45)DeLToNMoRe Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Evet Teşekkur ederim site linki alabilirmiyim birde

Pureforum'a yolladım. pureforum.10tl.net

(29-07-2012 Saat: 12:41)kaRanLık-61 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Konu Yanlış Yere Açılmış! Taşındı!

Teşekkürler adminim.Konu da da söylemiştim.Asıl amacım META taglarını öğretmekti ama biraz dışına çıktım.Taşıdığınız için teşekkürler.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

TÜM KONULARIM

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-07-2012 Saat: 18:45)MDs Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Dostum bari alıntı de.

Google SEO kısmı alıntı sadece.Onu da kaynak olarak belirttim.Diğer yerler kendi emeğim.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

TÜM KONULARIM

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Süpersin Teşekkürler
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-07-2012 Saat: 20:26)Burem Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Süpersin Teşekkürler

Rica ederim.Umarım yardımcı olmuşumdur.
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

TÜM KONULARIM

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Peki birşey soracağım Ben bunu yapınca sitemin en üstünde Sitemin Adı yazıyor o ney? Bunu yaptığım içinmi geldi
Site Adresim : buremdesign.10tl.net
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-07-2012 Saat: 20:31)Burem Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Peki birşey soracağım Ben bunu yapınca sitemin en üstünde Sitemin Adı yazıyor o ney? Bunu yaptığım içinmi geldi
Site Adresim : buremdesign.10tl.net

Keşke anlatımı iyice okusaydınız.

<TITLE> ile </TITLE> kodlarını silin demiştim.Neyse bu iki kodun arasındakileri silip şunu yazın:
PHP Kod:
<title>{$mybb->settings['bbname']}</title
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

TÜM KONULARIM

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yaptım ama yine header SAYFANIN EN ÜSTÜNDE Hayla BUREM DESİGN (site adı) yazıyor. :(
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-07-2012 Saat: 20:40)Burem Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yaptım ama yine header SAYFANIN EN ÜSTÜNDE Hayla BUREM DESİGN (site adı) yazıyor. :(

Kodları index şablonuna eklediniz de mi ? index şablonundaki kodu yazar mısınız
GÖREVİNİ BIRAKTI
Önce AHLAK ve MANEVİYAT

TÜM KONULARIM

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping