Yeni İnstagram Sınırsız Şifresiz Beğeni Scripti
BirimHost - Türkiye'nin en kaliteli ücretsiz hosting servisi
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir çok spor dalı (Diğer Sporlar )

#1
Video 
Evet arkadaşlar şimdi sizlerle adı pek duyulmamış veya duyulmuş ama ne olduğu tam olarak kavranamayan spor dalları hakkında bilgiler vericem "SABİT"Lenirse Güzel olur

AMERİKAN FUTBOLU
Kod:
Her şey, futbolun kurallarından sıkılan bir İngiliz oyuncunun, oyun sırasında topa ayakla vurmaktan sıkılıp, topu eline alıp koşmasıyla başlamış. Bu, her ne kadar normal futbolda kuralların açık bir şekilde ihlali olsa da, oyuna bu yeni yaklaşımın diğer oyuncuların da hoşuna gitmesi üzerine rugby oyunu doğmuştur.
Başlangıçta oyun, bugünkü oyundan çok farklıydı. 1880 ve takip eden üç yıl içinde Yale oyuncusu Walter Camp, Uluslararası Futbol Birliği'ni (IFA) önemli değişiklikler yapmaya ikna ederek, oyunu bugünkü haline çok yaklaştırmıştır. Bu çabalarından dolayı, Walter Camp bugün Amerikan Futbolu'nun babası olarak kabul edilmektedir.
Kolej futbolu, 20. yüzyıla kadar kendi içerisinde bir lig kurarak gelişmiştir. Bu tarihten sonra profesyonel takımlar ortaya çıkmaya başlamıştır. Aynı tarihlerde, Amerikan Futbolu, yeni kurulan NCAA (Ulusal Kolejler Atletik Birliği) altında hizmet vermeye başlamış ve profesyonel oyunun kurallarının temeli de kolej ligi kurallarından alınarak uyarlanmaya başlanmıştır.
1920' lerde ondan fazla profesyonel yapıda takımlar, bir araya gelip, NFL (Ulusal Futbol Ligi) olarak bildiğimiz organizasyonunun temellerini atmışlar ve oyun kurallarına zaman içerisinde getirdikleri değişikliklerle; oyunu Amerika' da bir numaralı spor haline getirmeyi başarmışlardır. Oyun Amerika'da hızla yayılıp taraftar buldukça, NFL'e rakip yeni ligler ortaya çıkmaya başlamış. Ancak NFL o kadar güçlü bir hale gelmişti ki, sonucunda diğer ligler fazla dayanamamıştır. Amerikan Futbolu, özellikle yurtdışındaki Amerikalı askerlerin oyunu tanıtmasıyla diğer kıtalara da zaman içinde yayılmış ve giderek dünya çapında oynanan bir spor haline gelmiştir

AT YARIŞLARI
Kod:
Jokey yamaklari Ingiliz ve Arap atlarinin; Maiden, 1, 2, 3, 4, 5, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 20 Sartli kosularinda ve bu kosularin X ve X1 ilave sartli kosularinda siklet indiriminden yararlanirlar. Bu kosularda (Y-1/0-20) arasi (Y-2/0-49) arasi kosu kazanan jokey yamaklarini ifade eder. Jokey yamaklari kazandiklari ikramiyelerden %5 mont alirlar.

a) GR I kosusu kazanan atlar hayatlari boyunca 2, 3, 4, 5 sartli kosulara GR I kosusu kazanan atlar kazandigi GR I kosusu tarihinden itibaren 12 aylik süre içerisinde KV 6, KV 7, KV 21 ve KV 22 kosularina katilamazlar.

b) GR II kosusu kazanan atlar hayatlari boyunca 2 ve 3 sartli kosulara, GR II kosusu kazanan atlar kazandigi GR II kosusu tarihinden itibaren 12 aylik süre içerisinde 4, 5, KV ve KV 21 kosularina katilamazlar.

c) GR III kosusu kazanan atlar, GR III kosusu kazandiklari tarihten itibaren; 12 aylik süre içerisinde 2 ve 3 sartli, 6 aylik süre içerisinde 4 ve 5 sartli kosulara katilamazlar.

d) Gazi ve Cumhuriyet Kupasi Kosusu kazanan atlar, kosu hayatlari boyunca sadece KV7, KV 8, KV 9, KV 22, KV 23, KV 24, KV 25 ve GR I, GR II, GR III kosularina katilabilirler.

Jokey yamaklari Ingiliz ve Arap atlarinin; Maiden, 1, 2, 3, 4, 5, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 20 Sartli kosularinda ve bu kosularin X ve X1 ilave sartli kosularinda siklet indiriminden yararlanirlar. Bu kosularda (Y-1/0-20) arasi (Y-2/0-49) arasi kosu kazanan jokey yamaklarini ifade eder.

Eküri atlari 2 attan fazla kosamaz. 2 den fazla at kayitli ise hangilerinin kosacagini, atlarin ilgilisi deklare zamaninda Teknik Büroya beyan eder. (Bu husus yedekli kosularda geçerlidir.

Tüm Handikap kosularinda (18 nolu Free Handikap hariç) puanlama sistemi geçerlidir. Her grup atlar için en az 0, azami 140 arasinda degisen puanlar verilerek düzenlenen listeler yilbasinda, Handikaperler birimince ilan edilir. Her puan 1/2 kg. tekabül eder. Handikap listeleri haftanin Pazartesi ve Cuma sabahi kayitlar baslamadan ilan edilir ve yürürlüge girer. Bu liste bir sonraki yeni liste ilan edilene kadar bütün kayitlar için geçerlidir. Bütün Handikap kosularinda azami sikleti 61 kg.in altinda olan ilk at 61 kg.a 60 kg. olan kosularda sikleti 58 kg.in altinda olan ilk at 58 kg.a, 59 kg. olan kosularda sikleti 57 kg.in altinda olan ilk at 57 kg.a yükseltilir. Diger atlarda kilo farklari ayni kalmak kaydiyla kilolandirilir.) Kayitta kilosu 61 kg. ve üzerinde olan atlarin deklaresi (Taylarda 57 ve üzerinde, 3 yasli Ingiliz kosularinda 01 Agustos (dahil) tarihinden sonra 58 ve üzerinde) ilan edilmis olan normal deklare saatinden yarim saat evveline kadar yapilir.Herhangi bir Handikap Kosusuna kaydolan bir at, kaydoldugu bu kosuya kosmadan önce baska bir kosuda kosup, handikaperler tarafindan verilen puanla kayitli bulundugu handikap kosusundaki "Tavan ve taban puani" limitleri dahilinde olmadigi takdirde; bu atin kosudaki kaydi silinir ve kosudan çikarilir. (At Yarislari Tüzügü Ek Madde 1)

Handikap listesi ilanindan sonra kosu kazanan bir ata yeni puan listesi ilan edilinceye kadar geçen süre içinde 5 kg.a kadar ek agirlik puani verilmisse bu ek agirlik kilosu atin puanina göre siralamadaki kendi sikletine ilave bir kilo olarak eklenir ve böylece atin azami sikletin üzerinde bir kilo ile (at sahibi ve antrenörü istedigi takdirde) kosabilecegi bu fazla kilo hiçbir sekilde diger atlari etkilemez.

DH) Yalniz Devlet Haralarinda yetistirilen atlar katilabilir.

(DHÖW) (Devlet Harasi- Özel-Waho) Devlet haralarinda yetistirilen atlar, anasi ve babasi devlet harasi yetistirmesi veya bunlarin taylarindan 1983 ve sonrasi yillarda dogan ve tescillerinde kan muayene raporu bulunan özel yetistirme atlar ile WAHO'ya kayitli ithal atlar katilabilir.

(ENT.DHÖW) Devlet Harasi yetistirilmesi ve WAHO kaydi bulunan safkan Arap tay ve atlari ile WAHO kaydi bulunan safkan yabanci Arap atlari katilabilir.

(TR) Kosularin tanimi: Türkiye Safkan Ingiliz ve Arap soy kütügünde kayitli Türkiye'de dogmus safkan Ingiliz ve Arap atlarinin ve Türkiye safkan Ingiliz ve Arap atlari soy kütügüne kayitli ve asim yaptirilmak üzere yurt disina giden kisraklardan dogan ve ayni yil içinde Türkiye'ye getirilen safkan Ingiliz ve Arap atlarinin katilacagi kosulari ifade eder.

L) 8-9 sartli, 18, 23, 24, 25 Handikap kosulari Listed kosuyu ifade eder.

(E) Yalniz erkekler kaydedilir.

(D) Yalniz disiler kaydedilir.

(Y) Yalniz jokey yamaklarinin binecegi kosudur.

(KV) Kisa vadeli kosunun kaydi

Alıntıdır

» Hayat yokuşunu tırmanırken, karşılaştığınız insanlara iyi davranın çünkü inişte yine onlarla karşılaşacaksınız!!! 


İletişim:yns_mns_tr@mit.tc
Cevapla
Teşekkür verenler:
#2
Pek duyulmamış mı ? Amerikan futbolu izlemeyen varsa ona gerçekten yuh derim başka bir şey demem.
.# Semih Akcaa ~

Site Tanıtımım : Tıkla Git

Çalışmalarım :

Rank Setim v1 (WWE)

Rank Setim v2


Sitem :

Wrestling Turkey
Cevapla
Teşekkür verenler:
#3
7. kez sözlü uyarım Konularına alıntı yaz...!
Seo Danışmanlığı
10TR.NET ARAMA MOTORU

Seo hakkında ki her sorunuz için buradayım.
Cevapla
Teşekkür verenler:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü:

  • Gece
  • Normal


  • ***