Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumunuza ücretsiz domain bağlama
Merhaba saygıdeğer D10 üyesi!
Forumunuza '.ml, .cf, .ga, .gq...' tarzında 5 çeşit ücretsiz domain bağlayabilirsiniz. Bana kalırsa 10tl.net bunun için ideal ama isteyenler için belirtmek istedim. Tabii ücretsiz domainin avantajları ve dezavantajları var. Mesela forumda admin panel temasını değiştiremiyorsunuz ücretsiz domainde.

Öncelikle bir freenom.com hesabı kuruyorsunuz kendinize. 'Register New Domain' e basıp istediğiniz domaini yazıyorsunuz. Örn: siteismi.ml. Ödemeye devam ettikten sonra alan adı kaydını 12 aylık yapın. (3 aydan 12 aya kadar seçenek var. Hepsi de ücretsiz.)

Ardından 'My domains' e girip dns ayarlarına giriyorsunuz. 2 alan ekeyip cname seçeneğini seçelim. ilkine 'ns1.epizy.com' diģerine ise 'ns2.epizy.com' yazıp kaydediyorsunuz. Ardından nameservers e girip 5 alana sırasıyla;
-ns1.epizy.com
-ns2.epizy.com
-ns3.epizy.com
-ns4.epizy.com
-ns5.epizy.com
yazıp kaydediyoruz.

Eveet yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz. Arkanıza yaslanın ve biraz dinlenin. :)

Son adım olarak epizy.com a üye oluyorsunuz. yeni hosting kaydı yapıp 2. kısma siteismi.ml yazıp, güvenlik kodundan geçip control panele erişin

-----------
Buradan sonrası yarın düzenlenecektir. Gerekli resimler eklenecek ve yapabilirsem video çekeceğim

Saygılarımla, İbrahim...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Eline sağlık İbrahim, böyle yararlı konular açmaya devam etmen dileğiyle.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
boş iş google ping olmadığı sürece
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konu için teşekkürler discord sunucumda kullanıcam.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(19-08-2018 Saat: 22:49)AperioN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Eline sağlık İbrahim, böyle yararlı konular açmaya devam etmen dileğiyle.

teşekkürler Arda.

(19-08-2018 Saat: 22:51)Nqname Nickli Kullanıcıdan Alıntı: boş iş google ping olmadığı sürece

ücretsiz bir domainden başka ne bekleyebilirsiniz ki? :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping