Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10TL.net Genel Sorunlar ve Çözümleri

SORUNU HIZLI BULMAK İÇİN F3 TUŞUYLA SORUNUNUZUN TERİMİNİ YAZIN. ÖRN; LOGO, ÜYE

1.Sorum : Forum Temamımı Nasıl Değiştirebilirim?
Admin KP -> Temalar & Stiller -> Temalar -> Tema Yükle -> XML linkinden yüklemek için "URL Adresi ile Yükle" sekmesine tıklayıp çıkan kutuya linki yapıştırın. Bilgisayarınızdan yükleyecekseniz "Dosya Seç" olan yere XML'i koyun. Tema ismine istediğinizi yazabilirsiniz. Boş bırakırsanız tema dosyası içindeki ad kullanılacaktır. "Versiyon Uyumluluğunu Yoksay" tikini işaretleyerek tema yükleye basın. Temanız yüklenecektir. (XML olmuyorsa XML'yi tarayıcıda açıp CTRL+S ile indirip dosya yükle seçeneğiyle yükleyin.)

2.Sorum : Sitemin faviconunu nasıl değiştirebilirim?
Admin KP -> Şablonlar & Stiller -> Şablonlar -> Temanızın Templatesi -> Gruplandırılmamış Şablonlar -> Headerinclude
En üste;
<link rel="shortcut icon" href="Favicon Urlsi" />

3.Sorum : Admin panelim ve temam İngilizce oldu nasıl Türkçe yapabilirim?
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=2143

4.Sorum : Siteme nasıl eklenti indirip ayarlayabilirim?
İndirme; Admin KP -> Forum Ayarları -> Pluginler Ayarlama; Admin KP-> Forum Ayarları

5.Sorum : Nasıl bir üyeyi banlayabilirim?
Admin panelden banlı üye yaparak, Forum Ayarları -> Üye Yasaklama ya da Uyarı Sistemi (forum ayarları içinde) -> Yeni Uyarı Seviyesi ekle - atıyorum 10 yaparsanız ve altta kullanıcıyı yasakla derseniz uyarısı %100 olan ban yer.

6.Sorum : Forumumu nasıl kapatıp veya açabilirim?
Admin KP -> Forum Ayarları -> Forum Kullanıma Açık/Kapalı (Forum ayarları içinde)

7.Sorum : Nasıl güvenlik sorusunu değiştirebilirim?
Admin KP -> Forum Ayarları -> Güvenlik Soruları (sol menü)

8.Sorum : Forumun saatini nasıl düzeltebilirim?
Admin KP -> Forum Ayarları -> Tarih ve Saat ayarları (Forum ayarları içinde)

9.Sorum : Arkadaşıma nasıl forumda admin rütbesini verebilirim?
Admin KP -> Üyeler & Gruplar -> Üyeler -> Admin yapacağınız kişiyi bulun -> Seçenekler -> Profili düzenle -> Profil -> Birincil Kullanıcı Grubunu admin seçin

10.Sorum : Nasıl gülücük vs. değiştirebilirim?
Admin KP -> Forum Ayarları -> İfadeler (sol menü)

11.Sorum : Forumuma nasıl kategori ekleyebilirim?
Admin KP -> Kategoriler & Forumlar -> Forumları yönet -> Yeni Forum Ekle -> 2 seçenekten "Kategori"yi seçerek oluşturun

12.Sorum : Forumumun kategorilerini nasıl renkli yapabilirim?
Örneğin; 
Kod:
<font color="red">Forum</font>
'u forum başlığı olarak eklerseniz kırmızı renkte Forum kategorisi oluşacaktır.

13.Sorum : Forumuma nasıl logo eklerim ?
Admin KP -> Temalar & Şablonlar -> Temalar -> Kullandığınız tema -> (Aşağı çekin) Forum logosunun yolu

14.Sorum : Rütbe ranklarını nasıl adminlere veya banlı üyeye ayarlarım ?
Admin KP -> Üyeler & Gruplar -> Gruplar

15.Sorum : Forumuma nasıl duyuru eklerim ?
Admin KP -> Kategoriler & Forumlar -> Forum Duyuruları

16.Sorum : Nasıl bölümlere moderatör atarım?
Admin KP -> Kategoriler & Forumlar -> Forumları Yönet -> Mod atayacağınız forum -> Seçenekler -> Moderatörler

17.Sorum : Forumuma nasıl banka dükkan vs.eklerim?
Admin KP -> Ayarlar -> Pluginler -> Newpoints eklentisini ekleyerek

18.Sorum : Dükkana nasıl ürün eklerim?
Newpoints eklentisini kurduğunuzda Admin kp başlangıç menüsünün en sonuna newpoints gelecek; menünün en alttaki altmenüsü "dükkan"a tıklayın. Kategori ekleyin ve kategoriye tıklayın, o kategoriye ürün yükleyin

19.Sorum : Yeni gelen üyeye hoşgeldin mesajı nasıl atabilirim(oto) ?
Admin KP -> Ayarlar -> Pluginler -> Yeni Üyeye Özel Mesaj (DennisTT) pluginini aktif edin ve ayarlarda kurcalayın

20.Sorum : Admin paneli temamı nasıl değiştirebilirim?
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=91334

21.Sorum : Ziyaretçilere kayıt olma zorunluluğu yaparım ? (Tavsiye etmem)
Admin KP -> Forum Ayarları -> Kullanıcı Giriş ve Kayıt Ayarları -> En başta -> Ziyaretçileri Giriş/Kayıt Yapmaları için Zorla?

22.Sorum : Nasıl renkli tag eklerim?
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=75001

23.Sorum : Mesaja terfi nasıl eklenir ?
Admin KP -> Üyeler & Gruplar -> Kullanıcı Başlıkları -> Yeni Kullanıcı başlığı ekle 

24.Sorum : Postbitte birden çok teşekkürler var ?
Admin KP -> Temalar & Şablonlar -> Şablonlar -> Kullandığınız tema -> Postbit şablonları -> postbit -> thanks kodundan 1'den fazla varsa kalanını silin. Thanks gözükmüyorsa thanks kodunu ekleyin

25.Sorum : Sohbet eklentisi nasıl değiştirebilirim?
Admin KP -> Ayarlar -> Eklediğiniz sohbet eklentisi

26.Sorum . Captcha nasıl değiştirebilirim ?
Admin KP -> Ayarlar -> Güvenlik Soruları

27.Sorum : Forum bilgilerimi(ismini falan) nasıl değiştirebilirim ?
Admin KP -> Ayarlar -> Forum Bilgileri

28.Sorum : Nasıl ip ban atabilirim ?
Admin KP -> Ayarlar -> Üye Yasaklama

29.Sorum : Kullanıcı isimlerini nerden değiştirebilirim ?
Admin KP -> Üyeler & Gruplar -> Nick değiştireceğiniz üye -> Seçenekler -> Profili düzenle

30.Sorum : Mykod nedir?
Konu içi kullanılabilen küçük eklentilerdir. Ayarlar -> Mykod'dan mykod ekleyebilirsiniz.

31.Sorum : Versiyonumu nasıl yükseltebilirim?
Versiyonu admin nickli admin otomatikmen yükseltmektedir

32.Sorum : Editörüm kayboldu nasıl düzeltebilirim?
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=46061

33.Sorum : Nasıl özel mesajları yönetebilirim?
Admin KP -> Ayarlar -> Özel Mesaj Ayarları (Forum ayarları içinde)

34.Sorum : Kullanıcıları nasıl arayabilirim?
Admin KP -> Üyeler & Gruplar -> Üyeler -> Arama kutusunda aramak istediğiniz üyenin nicki

35.Sorum : Nerden maximum mesaj karakter sayısını arttırabilirim?
Admin KP -> Ayarlar -> Konu Yorum Gönderimi

36.Sorum : Nereden maxiumum konu mesaj karakter sayısını arttırabilirim?
Admin KP -> Ayarlar -> Konu Yorum Gönderimi

37.Sorum : Forumum sql hatası veriyor nasıl değiştirebilirim?
admin nickli admine ulaşmalısınız

38.Sorum : Cookie ayarlarım bozuldu nasıl düzeltebilirim?
Admin KP -> Ayarlar -> Genel Yapılandırma Ayarları

39.Sorum : Nasıl yetkileri ayarlarım?(konu silme vb.)
Admin KP -> Üyeler & Gruplar -> Gruplar -> Yetkisini ayarlayacağınız grup -> Üst menüdeki seçenekler

40.Sorum : Nasıl  yardım belgelerini değiştirebilirim? (Değişmesenizde olur)
Admin KP -> Ayarlar -> Yardım Belgeleri

41.Sorum : Yatay postbit nasıl dikey yapılır?
Admin Paneli -> Temalar&Şablonlar -> Şablonlar -> Postbit Şablonları -> postbit_classic
İçindekileri kopyala ve
Admin Paneli -> Temalar&Şablonlar -> Şablonlar -> Postbit Şablonları -> postbit'in içine yapıştır

42.Sorum : Sitede yaptığım değişiklikler görünmüyor?
Değişikliği kaydettikten sonra CTRL+F5 yaparsanız görünür. Ctrl ile yapılan refresh çerezleride yeniler. Olmazsa gizli sekmeden girin. Yine de olmadıysa çerezleri sıfırlayın. Olmuyorsa değişikliğinizde sorun vardır.

43.Sorum : Çevrimiçi listesinde doğum günü olanları nasıl gösteririm?
Admin KP -> Forum Ayarları -> Değiştir -> Forum Anasayfa (index) Seçenekleri -> Bugün Doğanları Göster?  

44.Sorum : Konu altında benzer konuları nasıl eklerim?
Admin KP -> Forum Ayarları -> Değiştir -> Konu Göster Seçenekleri -> 'Benzer Konular' Tablosunu Göster 

45.Sorum : Kayıt olmayı nasıl durdururum?
Admin KP -> Forum Ayarları -> Değiştir -> Kullanıcı Kayıdı ve Profil Seçenekleri -> Kayıtları Durdur

46.Sorum : Maximum avatar boyutu nasıl ayarlanır?
Admin KP -> Forum Ayarları -> Değiştir -> Kullanıcı Kayıdı ve Profil Seçenekleri -> Maksimum Avatar Boyutları 

47.Sorum : Yeni kayıt olanlara otomatik avatar nasıl eklenir?
Admin KP -> Plugin Yönetimi -> Default Profile -> Aktif et (Forum ayarlarından avatarı değiştirebilirsiniz)

48.Sorum : E-Mail aktivasyonu ile kayıt olma veya direk kayıt olma nasıl ayarlanır?
Admin KP -> Forum Ayarları -> Değiştir -> Kullanıcı Kayıdı ve Profil Seçenekleri -> Kayıt Metodu -> Instant Activition (Direk kayıt)  Send Email Verification (E-mail onayı)

49.Sorum : E-Mail aktivasyonu ile kayıt olma veya direk kayıt olma nasıl ayarlanır?
Admin KP -> Forum Ayarları -> Değiştir -> Konu Göster Seçenekleri -> Sayfa Başına Mesaj -> Sayfa başına gösterilecek mesaj sayısını girin

50.Sorum : Kimler çevrimiçini nasıl kapatıp açarım?
Admin KP -> Forum Ayarları -> Değiştir -> Forum Anasayfa (index) Seçenekleri -> Kimler Çevrimiçiyi Göster? 

51.Sorum : Forum arkaplanını nasıl değiştirebilirim?
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=94053

52.Sorum : Her kategoriye/foruma ayrı ikon nasıl eklerim?
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=65133

53.Sorum : Kategori/forum resimlerim görünmüyor?
Admin KP -> Temalar & Şablonlar -> Şablonlar -> Kullandığınız tema -> Forum Bit şablonları -> forumbit_depth2_forum -> Seçenekler -> Orjinal Haline çevir

54.Sorum : Forumun fontunu nasıl değiştiririm?
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=94205

55.Sorum : Veritabanı yedeği nasıl alabilirim?
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=81181

56.Sorum : Sitem için FTP nasıl alırım?
FTP siz site kurduğunuzda elinize geçmez. Destek forumunun dükkan bölümünden 25SP karşılığında alabilirsiniz. SP kazancı hakkında; http://destek.10tl.net/newpoints.php

57.Sorum : MyBB'nin Tema Değişkenleri nelerdir? 
http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=94632

58.Sorum : Forum butonlarını nasıl değiştirebilirim? (Postbit)
FTP siz site kurduğunuzda elinize geçmez. Destek forumunun dükkan bölümünden 25SP karşılığında alabilirsiniz. SP kazancı hakkında; http://destek.10tl.net/newpoints.php

59.Sorum : Spam üyelikleri nasıl engellerim?

http://destek.10tl.net/showthread.php?tid=94785 

60.Sorum : Forum sayaçlarını nasıl güncellerim?
Admin KP -> Araçlar ve Bakım -> Sayım & Yapılandırmalar -> Forum Sayaçlarını Güncelle -> Git
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Elinize sağlık. Yararlı konu olmuş. Sabitliyorum yönetim isterse sabitten kaldırır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Yararlı bir konu oldu, ekibimizin eline sağlık.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-10-2017 Saat: 20:03)MiracLe Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık. Yararlı konu olmuş. Sabitliyorum yönetim isterse sabitten kaldırır.

Hocam, Erman hocamız uygun görseydi, zaten sabitlerdi. Sizin sabitlemenize gerek yok. Her işe de atlamayalım lütfen.
--
Bu arada Erman hocam ekibinizin eline sağlık çok güzel bir konu olmuş.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ellerinize sağlık. Yararlı bir konu olmuş. Sorunları artık buradan inceleyebilirler.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Rica ederim. Konuda bahsettiğim gibi sorunlarınız oldukça bana bildirin. Hem size yanıtlar hemde konuya eklerim. Bilseniz de ve konuda yoksa da söyleyin ekleyelim herkes yararlansın. Konu İsmail şefin isteği üzerine açıldı. Bir üye öneride bulunmuştu
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-10-2017 Saat: 20:10)kraljmehmet Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(17-10-2017 Saat: 20:03)MiracLe Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık. Yararlı konu olmuş. Sabitliyorum yönetim isterse sabitten kaldırır.

Hocam, Erman hocamız uygun görseydi, zaten sabitlerdi. Sizin sabitlemenize gerek yok. Her işe de atlamayalım lütfen.
--
Zaten "ben" uygun gördüğüm için sabitledim. Ayrıca mesajın sonunda "yönetim isterse sabitten kaldırır" demişim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
plung açılmyor plung :S
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Konuyu sabitledim verilen görevi yerine getirdiğiniz için teşekkür ederim, ellerinize sağlık.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-10-2017 Saat: 20:18)MiracLe Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(17-10-2017 Saat: 20:10)kraljmehmet Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

--
Zaten "ben" uygun gördüğüm için sabitledim. Ayrıca mesajın sonunda "yönetim isterse sabitten kaldırır" demişim.

Tamam da her şeyi ' 'ben' uygun gördüm' diyerek değiştiremezsin.
5bo0ov6.png
HTML CSS Javascript jQuery PHP Dart Flutter

"Son Tema Ekibi Lideri"
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Böylesi bi konuda kavgaya gerek yok . Konu neticede sabit kalıyor gerilmeye gerek yok
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-10-2017 Saat: 20:20)#MİKA Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu sabitledim verilen görevi yerine getirdiğiniz için teşekkür ederim, ellerinize sağlık.
Konuyu ben sabitlemiştim siz tekrar sabitleyerek sabitten kaldırmışsınız. Tekrardan sabite aldım.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(17-10-2017 Saat: 20:24)MiracLe Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(17-10-2017 Saat: 20:20)#MİKA Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu sabitledim verilen görevi yerine getirdiğiniz için teşekkür ederim, ellerinize sağlık.
Konuyu ben sabitlemiştim siz tekrar sabitleyerek sabitten kaldırmışsınız. Tekrardan sabite aldım.

Senden daha yetkili biri sonuçta konuştuğun kişi. Saygılı davranıp "tamam" desen daha hoş olacak. 

Forum için yararlı bir konu olmuş, teşekkürler.
& digital artist
sans toi les émotions d’aujourd’hui ne sont que la peau morte des émotions d’autrefois.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Lazımdı
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Biz teşekkür ederiz,ekip arkadaşımla güzel bir konu oldu :)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
şu forumda okunma ve yorum yerindeki okunma sayacı calısmıyor yeni forumlarda calısıyor o nasıl düzeltilcek ya ?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Önerimi dikkate alıp işleve koyan @MİKA ya çok teşekkürlerimi sunarım. Bir kaç daha öneriyi bırakıyım Bölüm Şefi ekipleri dikkate alırsa sevinirim:
- bu konu gündemden düşecektir istatistiklerdende zaten sonuna gelmiş yani bunun için ayrı bir sayfa açılsa online destek gibi bir destek olsa tadından yenmez mi?
- destek.10tl.net'te veya 10tl.netde olsa bu yada iki yerdede bunun için Bölüm şefi ekipleri ilgilense bence güzel olur.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-10-2017 Saat: 14:56)CagatayhanEsenturk Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Önerimi dikkate alıp işleve koyan @MİKA ya çok teşekkürlerimi sunarım. Bir kaç daha öneriyi bırakıyım Bölüm Şefi ekipleri dikkate alırsa sevinirim:
- bu konu gündemden düşecektir istatistiklerdende zaten sonuna gelmiş yani bunun için ayrı bir sayfa açılsa online destek gibi bir destek olsa tadından yenmez mi?
- destek.10tl.net'te veya 10tl.netde olsa bu yada iki yerdede bunun için Bölüm şefi ekipleri ilgilense bence güzel olur.

Öncelikle ben teşekkür ederim. Bunun için ayrı bir sayfa açılamaz gibi ama yapmaya çalışırız olursa. Online destek zaten bu forumun amacı örneğin;
http://destek.10tl.net/forumdisplay.php?fid=42
http://destek.10tl.net/forumdisplay.php?fid=81

- Bu kategoriler,Bence biz bunu başka bir yerde yapmaya çalışsak saçma olmaz mı? Amacı zaten destek olan bir sitenin o kategorileri de canlı destek işlevi görüyor bir nevi, Gerek bu kategoriler olsun gerek bölüm şeflerine gelen özel mesajlar olsun zaten online desteğin bir parçası.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(18-10-2017 Saat: 14:56)CagatayhanEsenturk Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Önerimi dikkate alıp işleve koyan @MİKA ya çok teşekkürlerimi sunarım. Bir kaç daha öneriyi bırakıyım Bölüm Şefi ekipleri dikkate alırsa sevinirim:

Zaten burası online(aktif) bir destek forumu gerek yok diye düşünüyorum.

10TL.NET sitesi ile ilgili sorunları olan zaten er yada geç burayı bulacaklardır bölüm şefi olması saçma olur.
Bana ulaşmak için / http://english.10tl.net

MybbPHPVB.NETHTMLCSS MySQL                                    

Eğer eleştiriden korkuyorsanız, dünyadan hiçbir şey yapmadan geçip gideceksiniz demektir. 
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sorun ve Çözüm sayısını 40'tan 50'ye çıkarttım. 65-70 gibi biter. Geriye basit bilgiler eklerim ve birkaç ekleme. Sorunlarınız öm ile bekliyorum.

- Çağatay forum konu ve mesaj üzerine kurulu bir mecla. Online destek verirsek bacağını kırmış oluruz
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Reklam yaziniz bostur. ayarlardan duzenleyiniz:medi -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping