Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurt Cobain Kimdir?
KurtCobain-1.jpgKurt-Cobain_Becoming-a-Father_HD_768x432-16x9.jpg
1000509261001_1951443306001_BIO-Mini-BIO...ain-SF.jpg
tumblr_ne9gc0bSvb1rnlkvmo1_1280.jpg
cobain-quik.jpg

ÖZET:

Kurt Cobain, lisedeyken uyuşturucu ile tanışmıştı. İngilizce adı "marijuana" olan uyuşturucuya alıştı.1980'lerde uyuşturucunun insanları çılgına çevirdiğini duyduğunda bırakmak istemişse de bırakamamıştır. Uyuşturucu artık onun hayatının bir parçasıdır ve uyuşturucu gelecek hayatında onu etkileyecektir.

Elektro gitarı olduğu günden itibaren arkadaşları ile bir müzik grubu kurmaya çalıştı. "Nirvana" grubunu kurmadan önce şehir şehir dolaşıp müzik yaptı. Daha sonra lisede bir başka punk rock müptelası (daha sonra Nirvana'nın bas gitaristi olan) Krist Novoselic ile tanıştı. Bir kaç yıl sonra Cobain bir grup kurmak için Novoselic'i ikna etmeye çalıştı. Daha önceki grubuyla evde kaydettiği bir demoyu dinlemesi için verdi ve birkaç aylık dürtüklemenin ardından Novoselic Kurt'le bir grup kurmayı kabul etti. Böylece Nirvana'nın başlangıcı da şekillenmeye başladı.

İlk birkaç yıl boyunca Kurt Cobain ve Krist Novoselic bir dizi davulcuya ev sahipliği yapmak durumunda kaldılar. Nihayet Chad Channing'in katılımıyla Nirvana grubu oluştu ve ilk albümleri "Bleach'i 1989'da Sub Pop Records etiketiyle piyasaya sürdüler. Fakat Cobain, Channing'in tarzından beklediğini bulamamıştı ve kısa süre sonra Channing'in yerini Dave Grohl aldı. Grohl'un katılımıyla grup 1991 tarihli Nevermind albümü ile en başarılı dönemini yaşadı. Nevermind albümündeki "Smells Like Teen Spirit" birçok şarkı listesinde 1 numara oldu. 1992 yılında Courtney Love ile evlendi ve aynı sene kızı Frances Bean Cobain dünyaya geldi. 1993 ve 1994 yılları Kurt'ün ününün zirveye ulaştığı dönemlerdir ve bu rahatsızlık duyduğu ün onun sonunu hazırlayacaktır.

1994 yılı Nisan ayında yüksek dozda uyuşturucu alarak intihar eden Kurt Cobain, ölümünün ardından pek çok soru işareti bırakmıştır. Cobain'in uyuşturucu bağımlılığı bir gerçek olsa da ölümünün ardından eşi Courtney Love'ı da kuşku ardında bırakan bazı komplo teorileri gündeme gelmiştir. Bunlardan en çok bilineni Cobain'in kanında bir insanı öldürmeye yetecek dozdan çok daha yüksek miktarda eroin bulunmasıdır. Cobain öldürücü dozun üç katı eroin ve pompalı tüfekle ağzına ateş edilmiş bir şekilde bulundu. Bunları kendi kendine yapması mümkün değildi. Bıraktığı veda mektubunun sonunda Courtney Love'ın el yazısı ile yazılar yazıldığı bulunmuştur. Konu aydınlığa kavuşmuş değildir.

Cobain Nirvana'nın kitlesel başarısı ile underground köklerini bir noktada buluşturmak için büyük bir mücadele verdi. Kendisini Frances Farmer'la kıyaslayan medyanın zulmüne uğruyordu ve grubun mesajını hiçbir şekilde anlamadıkları halde grubun hayranı olduğunu iddia eden insanlara kızıyordu. En acı verici olaylardan biri, iki adamın Nirvana'nın "Rape Me" adlı şarkısını söyleyerek bir kadına tecavüz etmesi oldu. "Incesticide" albümünün dipnotlarında Cobain tepkisini şöyle dile getiriyordu: "Geçen yıl genç bir kız, "Rape Me" adlı şarkımızın sözlerini söyleyen iki sperm ve yumurta ziyanlığı tarafından tecavüze uğradı. Dinleyicilerimizin arasında bu tür planktonların yer aldığını bilerek yaşarken oldukça zor zamanlar geçirdim."

Kurt Cobain Hakkındaki Ölüm Teorileri 
  • Kurt Cobain'in kanında bulunan eroin miktarı, bir insan bünyesinin kaldırabileceği miktarın tam üç katı.Bu kadar eroini alan bir insanın elindeki tüfekle kendini vurmasının imkân ve ihtimali YOK. Zira şırıngayla vurulan eroin etkisini anında gösteriyor ve de Cobain'in namlı bir eroinman olmasının vücut direncini artırmış olması gibi bir açıklamanın da hiçbir mantıki dayanağı yok. Böylesi yüklü miktarlara vücudun 'alışmış' olması ihtimal dahili ve söz konusu değil. Eroin öyle bir maddedir ki, herkesi eşit süratte ve etkide vurabiliyor.

• Cobain'in parmak izleri, etrafında bulunan hiçbir eşyanın üstünde ve de kendini vurmak için kullandığı savlanan Tüfeğin üstünde, bulunamıyor.

• Bir insanın üç kez üst üste hayatını sonlandırıcak kadar dozu bünyesine şırınga edip, sonra tüfeği kullanabilmesinin imkânsızlığı bir yana, niye bunu yapsınki zaten öleceği garanti olduğu halde !

• En önemli olan olaylardan biride Kurt Cobain'in Kredi kartının bulunamaması ve Cobain'in öldürülüşünden 2 saat sonra kredi kartıyla 49 dolarlık çiçek yollamaya çalışılması. Kart kimlerin eline geçmişti ve nasıl geçmişti.

• Yanında bulunan intihar notunun son dört - beş satırının ve mektubun başındaki 'Boddah' kelimesinin (Cobain'in çocukken yarattığı hayali arkadaşın ismi) başka bir el tarafından yazılmış olduğunun (daha sonra ünlü bir televizyon programının ödediği ücretler karşılığında) konunun en mahir uzmanlarınca saptanmış bulunması, başka bir tuhaf hakikat.
Zira 'Lütfen devam et Courtney. Frances için. Hayat, bensiz çok daha kolay olacak. Seni seviyorum. Seni seviyorum' tarzı başka bir el tarafından karalanmış olduğu iddia edilen satırlar olmasa, mektup bir intihar mektubundan ziyade, müzik endüstrisine veda mektubunu andırıyor.
  • Nick Broomfield'in yapmış olduğu 'Kurt&Courtney' belgeseline konuşan 22 yaşındaki bir dadının, Cobain'lerin yanında çalışmayı Courtney'in mütemadiyen Kurt'un vasiyetnamesinden bahsetmesinden bezdiği için, bıraktığını anlatması da kayda değer tabii.
Zira son zamanlarında Kurt'un Courtney'den ayrılmak istediğine ve Courtney'i çıkararak yeni bir vasiyetname hazırlattığına dair de ciddi iddialar var.
  • Courtney love'in kendisine Kurt'u öldürmesi karşılığında 50 bin dolar önerdiğini anlatan, şahitleri olan, Amerika'daki en mühim polygram uzmanının iki testinden yüzde 99.8 gibi sonuçlarla geçmiş bulunan Eldon Hoke'un, Broomfield'in belgeseline konuştuktan 8 gün sonra esrarengiz bir tren kazasıyla ölmüş olması.
               Kurt Cobain'in İntihar Mektubu
    *Şüpheler (kısa bir kesit)
    *Mektubun orjinali jpeg
    *Mektup
    *Türkçe çevirisi (altta) 
    1994 yılı Nisan ayında yüksek dozda uyuşturucu alarak intihar eden Kurt Cobain, ölümünün ardından pek çok soru işareti bırakmıştır. Cobain'in uyuşturucu bağımlılığı bir gerçek olsa da ölümünün ardından eşi Courtney Love'ı da kuşku ardında bırakan bazı komplo teorileri gündeme gelmiştir. Bunlardan en çok bilineni Cobain'in kanında bir insanı öldürmeye yetecek dozdan çok daha yüksek miktarda eroin bulunmasıdır. Cobain öldürücü dozun üç katı eroin ve pompalı tüfekle ağzına ateş edilmiş bir şekilde bulundu. Bunları kendi kendine yapması mümkün değildi. Bıraktığı veda mektubunun sonunda Courtney Love'ın el yazısı ile yazılar yazıldığı bulunmuştur. Konu aydınlığa kavuşmuş değildir.

ingilizcesi şu şekilde olan yazı:

speaking from the tongue of an experienced simpleton who obviously would rather be an emasculated, infantile 
    camplainee. this note should be pretty easy to understand. all the warnings from the punk rock 101 courses over the 
    years. since my first introduction to the, shall we say, ethics involved with independence and the embracement of 
    your community has proven to be very true. i haven't felt the exitement of listening to as well as creating music 
    along with reading and writing for too many years now. i feel guilty beyond words about these things. for example 
    when we're backstage and the lights go out and the manic roar of the crowd begins it doesn't affect the way in 
    which it did for freddy mercury who seemed to love and relish in the love and adoration from the crowd. which is 
    something i totally admire and envy. the fact is i can't fool you. any one of you. it simply isn't fair to you or 
    me.the worst crime i can think of would be to rip people off by faking it and pretending as if i'm having 100 % 
    fun. sometimes i feel as if i should have a punch in time clock before i walk out on stage. i've tried everything 
    within my power to appreciate it, and i do. god, believe me i do but it's not enough. i appreciate the fact that i 
    and we have affected and entertained a lot of people. i must be one of one of those narcissists who only appreciate 
    things when they're gone. i'm too sensitive. i need to be slightly numb in order to regain the enthusiasm i once 
    had as a child. on our last three tours i've had a much better appreciation for all the people i've known 
    personally and as fans of our music, but i still can't get over the frustration, the guilt and empathy i have for 
    everyone. there's good in all of us and i think i simply love people too much. so much that it makes me feel too 
    fucking sad. the sad little, sensitive, unappreciative, pisces jesus man! why don't you just enjoy it? i don't 
    know. i have a goddess of a wife who sweats ambition and empathy and a daughter who reminds me too much of what i 
    used to be. full of love and joy kissing every person she meets because everyone is good and will do her no harm. 
    and that terrifies me to the point to where i can barely function. i can't stand the thought of frances becoming 
    the miserable self-destructive, death rocker that i've become. i have it good, very good, and i'm grateful, but 
    since the age of seven i've become hateful towards all humans in general. only because it seems so easy for people 
    to get along, and have empathy. empathy! only because i love and feel for people too much i guess. thank you all 
    from the pit of my burning nauseous stomach for your letters and concern during the past years. i'm too much of an 
    erratic, moody baby! i don't have the passion anymore and so remember, its better to burn out than to fade away. 

peace, love, empathy. 
    kurt cobain 
    frances and courtney, i'll be at your alter.
    please keep going courtney
    for frances
    for her life which will be so much happier without me. i love you. i love you!

Türkçe çevirisi : 

"daha cocukca sikayetleri olan , tukenmis , deneyimli bir ahmaginn agzindan konusuyor olmak. 
    bu baya kolay anlasilabilir bir not olmali. yillar boyunca , diyelim ki , cemiyetimizin serbestligi ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alinan sikayetlerin ne kadar dogru oldugu kanitlanmaktadir. cok uzun zamandir okuyup , yazmakla brisket dinlemekten , yaratmaktan da oldugu gibi heyecan almadim. bunlar icin kelimelerle anlatilamayacak bir sucluluk duyuyorum.

mesela sahne arkasindayken ve isiklar sonup kalabaligin cilgin tezahurati basladiginda,beni hayran oldugum ve kiskandigim freddy mercury'ye oldugu gibi etkilemedi.gercek su ki sizi aptal yerine koyamam.hicbirinizi.aklima gelen en kotu suc,insanlara karsi sahtekarlik yapipi%100 egleniyormusum gibi gorunerek dolap cevirmektir.bazen sahneye cikmadan once mesai makinesine kart zimbalayacak gibi oluyorum.gucumun yettigince buna deger vermerk icin herseyi denedim ve deniyorum.tanrim,inana bana deniyorum ama bu yeterli olmuyor.benim ve bizim bircok insani etkiledigimiz ve eglendirdigimiz gercegine saygi duyuyorum.elden kaybolduktan sonra kiymet veren biri o narsisistlerden biri olur.ben cok hassasim.bir zamanlar bir cocukken sahip oldugum hevesi yeniden kazanmak icin biraz uyusmaya ihtiyacim var.son 3 turumuzda sahsen tanidiklarima ve muzigimin hayrani olan tum insanlara cok deger verdim,ama hala herkes icin besledigim 
    ofke,sucluluk ve anlayisi asamadim.
    hepimizin icinde iyiylik var ve sanirim insanlari cok fazla seviyorum.oyle cokki bu beni mutsuz hissetiriyor.uzgun,kucuk,hassa deger vermeyen bir balik burcu,isa oglum!ihtiras ve anlayis yemini eden cazibeli bir karim var ve bana eski halimi cok fazla hatirlatan bir kizim.sevgi nese dolu her gordugu insani opuyor cunku herkes cok iyidirve ona zarar vermez!frances in uzgun kendine zarar veren olu bir rocker oldugumu dusunecek oolmasina dayanamiyorum.
    iyi yapiyorum,cok iyi.ve minnettarim,ama yedi yasindan beri insanlara karsi genel bir nefret duydum.sirf insanlarla iyi gecinmek icin ve anlayis sahibi olmak kolay gorunuyor diye.anlayis!sanirim sadece insanlarin cok sevdigim ve onlara cok uzuldugum icin.gecen yillar boyunca mektuplariniz ve ilgileriniz icin hepinize tesekkur ediyorum.ben cok kararsiz,umitsizim.artik eski tutkum yok ve sunu hatirla,sonup gitmektense yanmak daha iyidir.(bu sozler neil young'in"hey,hey,my,my.." adli sarkisindandir)
    baris 
    sevgi 
    anlayis
    frances ve courtney sunaginizda olacagim.

lutfen devam et courtney
    frances icin
    hayati cok daha mutlu olacak bensiz..
    sizi seviyorum sizi seviyorum "

Çoğu seveni tarafından öldürüldüğüne inanılır. Kurt Cobain'i öldüren kişinin de eşi yani, Courtney Love olduğu söylenir. -ki aksinide tek başına yapamazdı.

Uyuşturucu diğer maddeler gibi değildir. Alındığı anda etkisini gösterir. Her insanda aynı derecede etki gösterir. Alışkanlık olması veya olmaması gibi bir durum yoktur. Yani Cobain o kadar uyuşturucuyu aldıktan sonra tüfeği ateşleyemez.

Yorumlardan bir tanesi ;

aslinda kurt cobain'in muzigi birakma kararini aciklamak icin yazdigi bir mektup oldugu iddia edilen not. sadece son 4 satirda intihara dair bir yazi bulunup, bu satirlarin da courtney love tarafindan yazildigi iddia edilmektedir.
    courtney love'in cantasindan cikan, kurt'un el yazisini taklit etmek icin pratik yaptigi kagit bulunmuştur.

Ünlü Şarkısı Smells Like Teen Spirit.
"Tek kelimeyle bizi , sizin mülkiyetinizi yok etme niyetimizden dolayı kınıyorsunuz. kesinlikle öyle ; niyetimiz tam olarak budur ."

Albırt Enişten - 11.05.2013 / 02.05.2018
Venomous - 02.05.2018 / 

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
"Kurt Cobain" kullanıcı isimli şahız siz misiniz?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-11-2014 Saat: 17:22)point1234 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: "Kurt Cobain" kullanıcı isimli şahız siz misiniz?

Hayır.
"Tek kelimeyle bizi , sizin mülkiyetinizi yok etme niyetimizden dolayı kınıyorsunuz. kesinlikle öyle ; niyetimiz tam olarak budur ."

Venomous - 02.05.2018 / 

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-11-2014 Saat: 17:22)point1234 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: "Kurt Cobain" kullanıcı isimli şahız siz misiniz?

Evet o. İngilizce şarkılar söyler, şarkılar yazar. Zengin ama D10'da takılır.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Ağlattın kardeşim cidden
Güzel üslupla söz söyleyenleriz;
Mesih’in talebesiyiz; nice ölülere tuttuk da can üfürdük biz.

Hz.Mevlana

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
Mustafa Kemal Atatürk

Saint

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-11-2014 Saat: 17:24)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Kafanız güzel mi? Diyorum ki, bu forumda "Kurt Cobain" adında bir kullanıcı var ve o kullanıcı Albırt Enişten adlı kullanıcı siz misiniz dedim yani multi hesap mı? Dedim. Kapiş? ;)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-11-2014 Saat: 17:26)Saint Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Ağlattın kardeşim cidden

Küçük çocuklarda bunu yapar zaten.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-11-2014 Saat: 17:29)point1234 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Kafanız güzel mi? Diyorum ki, bu forumda "Kurt Cobain" adında bir kullanıcı var ve o kullanıcı Albırt Enişten adlı kullanıcı siz misiniz dedim yani multi hesap mı? Dedim. Kapiş? ;)
Konuya Multi Hesap Açtığımı  Sorgulamak İçin Mi Geldin Açmadım Tamam?

Venomous - 02.05.2018 / 

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-11-2014 Saat: 17:30)point1234 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Ağlattın kardeşim cidden

Büyüksün abi hem o şahız değil şahıs.

Hz.Mevlana

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
Mustafa Kemal Atatürk

Saint

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-11-2014 Saat: 17:29)point1234 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

(29-11-2014 Saat: 17:30)point1234 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Ağlattın kardeşim cidden

Ouuww O neydi bee ;)

Akıl yaşta değil baştadır diycemde sen ona küçük derken cetvelle boyunu ölç derim.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Doğru söylüyosun helper ama o cetvelden 5 tane gerek ;)
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-11-2014 Saat: 17:34)point1234 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Doğru söylüyosun helper ama o cetvelden 5 tane gerek ;)

Point Konuma Mesaj Atmamanı Öneririm Battıkça Batıyorsun.

Venomous - 02.05.2018 / 

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Çok Fantastik ve gerçekci bi hayatı varmış :D
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Ne dicem biliyonuzmu Yav He He.
Bu arada yanlışlıkla "şahız" yazdım, telefondayım çünkü ve ben d10'u çok seviyorum teldende girerim pc dende...
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-11-2014 Saat: 17:38)point1234 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ne dicem biliyonuzmu Yav He He.
Bu arada yanlışlıkla "şahız" yazdım, telefondayım çünkü ve ben d10'u çok seviyorum teldende girerim pc dende...

Bu neyin egosu bilader ? Ben bu forumda Abdullah abiden (TaaRRuZ)'dan önce vardım. İlk bilgisayarı açınca D10'a girerim. 8 aydır tablet ile bağlanıyorum. Sen hiç logo isteklerine bakmadan, tasarım yapmadan durmayı hiç biliyor musun kardeş ?

Power'da temamı resmen Copy+Paste. Sende katıldın oldunuz Powerpoint.. 
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-11-2014 Saat: 17:50)Helper Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(29-11-2014 Saat: 17:38)point1234 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ne dicem biliyonuzmu Yav He He.

Bu neyin egosu bilader ? Ben bu forumda Abdullah abiden (TaaRRuZ)'dan önce vardım. İlk bilgisayarı açınca D10'a girerim. 8 aydır tablet ile bağlanıyorum. Sen hiç logo isteklerine bakmadan, tasarım yapmadan durmayı hiç biliyor musun kardeş ?

Erman uğraşmaya değmez birde bana çocuk diyor 13 yaşında kendisi .d bırak ya

Hz.Mevlana

Mustafa Kemal Atatürk

Saint

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

bu güzeldi :D powerpoint :D helper hocam uzatmayalım admine mesaj atın.
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Tartışma Çıkarmayalım Arkadaşlar Boşverin.

Venomous - 02.05.2018 / 

Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(29-11-2014 Saat: 17:56)Albırt Enişten Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tartışma Çıkarmayalım Arkadaşlar Boşverin.

Konunu batırdığımız için özür dileriz kardeşim

Hz.Mevlana

Mustafa Kemal Atatürk

Saint

Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Sana kaç kere söylicem ben senin temanı görmedim.
İnsanı forumdan bırakmaya itiyorsunuz.
Senin kaç yıl önceki temanı ben nerden hatırlayayım akıl var mantık var .
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 33 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping